Saaremaa karupojad viiakse mandrimaa metsadesse

Saaremaa karupojad viiakse mandrimaa metsadesse

2713
Foto: erakogu

Asjatundjad on veendunud, et läinud reedel Pahapilli külas välja ilmunud karupojad on inimese juures kasvanud, mistõttu nad toimetatakse uute inimkontaktide vältimiseks mõnda mandrimaa suuremasse metsamassiivi.

Arvatavalt pooleaastased karupojad jõudsid juba laupäeva õhtul umbes kilomeeter eemal järgmisele Pahapilli taluõuele ja võtsid terrassil istet. “Küllap nad tahtsid pererahvaga terrassi peal mängida,” sõnas Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe Saarte Häälele.

Inimesed mõmmide sõprust vastu võtta ei soovinud ning kutsusid appi kohalikud jahimehed ja päästjad. Peale keskööd õnnestus päästjatel, kes vahejuhtumi ka videosse võtsid, karupojad kinni püüda ja ajutiselt puuri panna. Seejärel viidi loomad 4–5 kilomeetrit eemale ja päästeti metsas lahti. Seda kohta soovitasid jahimehed, kes arvasid, et see on karude jaoks inimestest piisavalt kauge koht.

Keskkonnaameti sisekommunikatsiooni peaspetsialist Maiki Lipand ütles Saarte Häälele, et päästeameti, keskkonnaameti ja keskkonnaagentuuri koostöös on plaan karupojad uuesti kinni püüda.
“Nad viiakse mandrile ja lastakse võimalikult kaugel inimasustusest looduses lahti,” ütles Lipand.
Kuna hetkel on aga karupojad veel vabaduses, siis palub keskkonnaamet Saaremaa inimestel, kes karupoegi näevad, sellest kohe teada anda keskkonnainfo telefonile 1313. Kindlasti tuleb arvestada omaenese turvalisusega ning mitte üritada karupoegi ligi meelitada, sööta või puudutada. “Infotelefoni kaudu asukoha teavitamisest on juba suur kasu,” kinnitas Lipand.

Loe lähemalt Saarte Häälest.