Šaakalid on end sisse seadnud Ventspilsis

Šaakalid on end sisse seadnud Ventspilsis

1078
Foto: Kandukuru Nagarjun/Flickr

Lätis on šaakal kiskja, kes ähvardab sõraliste poegi ja kõiki muid loomi, samuti maas pesitsevate lindude haudepoegi. Nagu selgub, peavad jahimehed neile regulaarselt jahti Ventspilsi piirkonnas, kuid sellele vaatamata kasvab šaakalite arvukus kiiresti.

Ventsipilsi jahimees Dmitri Savtšenkov on tänavu suutnud ka šaakaleid küttida. „Eelmisel aastal teadsin juba, kus nad paiknevad ja püüdsin neid oodata ja jälitada, kuid iga kord midagi häiris, kas siis udu, vihm, tuul või muud tingimused,” selgitas ta Medibasile ja lisas, et sel aastal siiski õnnestus üks küttida.

Šaakalitel on ka suur pesakond kutsikaid. Savtšenkov ütles, et kui eelmisel aastal täheldati piirkonnas üheksa järglasega kiskjate pesakonda, siis tänavu on samal paaril juba üksteist kutsikat, kellest ühe ta küttis.

Samuti on jahimees veendunud, et selle invasiivse liigi likvideerimise võimalused on juba kadunud. „Me ei suuda enam kunagi šaakali arvukust nulli viia, sest nad kohanevad ideaalselt ja neil on väga suured kutsikate pesakonnad,” kommenteeris Savtšenkov.

Lätis jahitakse aeg-ajalt šaakaleid. Kui varem ei teadnud paljud jahimehed mis loomaga on tegu, siis nüüd ei üllata šaakalite olemasolu enam kedagi. Sel aastal on šaakaleid nähtud mitte ainult Ventspilsis, vaid ka Pieriga piirkonnas.