Ruutloenduse aeg!

Ruutloenduse aeg!

3471
Foto: Huntloc

Algas iga aastane ruutloenduse aeg, mis tuleb jahiseltsidel ära teha 31. märtsiks. Lähinädalate ilmaprognoos on lume osas paljulubav ning oleks mõistlik loendus juba ära teha.

Vähemalt üks ööpäev pärast lumesadu viiakse ulukiruutudel läbi jäljeloendus, mille käigus registreeritakse kõik uued loendustransektiga ristuvad jäljerajad ja loendamisele kuuluvate lindude vaatlused. Ulukiruudu piires peab loendus olema läbi viidud sama päeva jooksul. Oluline on teada, et ruutloenduse alustamisest tuleb teavitada Keskkonnaametit.

Ruutloenduse metoodilist juhendit saab vaadata Keskkonnaagentuuri veebilehelt.

Huntloc pakub võimalust lisada ruutloenduse ruudu kasutajale Huntloci äppi, mistõttu loendusel osalejad saavad lihtsalt järgida ruudujoont ning teha ka jäljemärkmeid.

Ruudu joonistamine äppi maksab 3 €. Meile tuleb anda teada ruudu nimi või number ja kasutajate telefoni numbrid, kellele loendusruut lisada.

Jahikaart telefonis

Huntloc pakume võimalust lisada jahimaa plaan Huntloci keskkonda. Siis on nutitelefonis võimalik näha kõiki jahimaste, laskekohti, söödakohti, piirangu või jahikeelualasid jne.

Ühe objekti lisamine maksab 1€ ning meile tuleb edastada olemasolev jahikaart või plaan, millelt saame vastavad andmed.