Rootsi valge põder tahetakse maha lasta

Rootsi valge põder tahetakse maha lasta

13447
Foto: Flickr

Rootsis elab valgekarvaline staarpõder, kuid kuna loom on väidetavalt agressiivne ja selle tõttu ohtlik, langetas politsei otsuse ta elu lõpetada.

Rootsi meedia teatel ei soovi valge põdra oma videoga ülemaailmseks staariks teinud Hans Nilsson, et loom mahalaskmise tõttu elu kaotaks, vahendab Postimehe portaal Elu24.

„See on kohutav. Metslooma ei pea karistama selle eest, et ta käitub nagu metsloom. Arvan, et põder muutus agressiivseks selle tõttu, et tal on palju fänne, keda teda näha ja jäädvustada soovivad,“ lausus rootslane.

Valge põder sai kuulsaks sel suvel, kui Nilsson teda Värmlandi maakonna metsas märkas ning temast video ja fotod tegi. Ta pani need sotsiaalmeediasse, tehes ebatavalisest põdrast staari.

Pärast põdrast tehtud video ja piltide nägemist on sajad inimesed läinud Värmlandi, et imelooma oma silmaga näha ja teda jäädvustada.

Nilssoni arvates ei ole valge põder inimestest kaugel olles agressiivne, kuid kui ta tunneb end ohus olevat, siis asub ta end kaitsma.

Mehe sõnul vestles ta kohalikega, et kas nende arvates on see põder ohtlik ja kohalikud olid öelnud, et nad ei karda teda.

Loe lähemalt siit.