RMK Tallinna kontoris avati kopranäitus

RMK Tallinna kontoris avati kopranäitus

1264
Foto: Remo Savisaar

Reedel avati RMK Tallinna kontori aatriumis fotonäituse „Kopral kodu kaldavees“, kus kopra olukorrast Eestis kõneles ka pikaaegne koprauurija Nikolai Laanetu. Autasustati parimate tööde autoreid.

Kopranäitusel avaneb meile rikkalik pildirida koprakuhilatest, paisudest, näritud „pliiatsitest“ ning ka kopra „lisavarbast“ ja haisumätastest. Loomulikult on välja pandud ka imelised portreed nii noortest kui vanadest kobrastest ja nende toredast pereelust.

Fotovõistluse pildid kopra arvukuse langust otseselt ei kajasta, rikkalikud portreed ja tegevusjäljed iseloomustavad toredat „ehitajat“ mitmekülgselt – näeme teda paisu kohendamas, muda kokku kraapimas, oksi vedamas, end sügamas ja sabaga hoiatuslaksu andmas.

Foto: Sven Žacek

Eesti Jahimeeste Seltsi auhind läks Remo Savisaare hüppava kopra pildi eest, ajakiri Eesti Jahimees andis auhinna Sven Začekile sirutava kopra pildi eest.

RMK auhinnaga pärjati samuti Remo Savisaar, Eesti Terioloogia Seltsi auhind läks Tarmo Mikussaarele, Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi auhind Ingmar Muusikusele, MTÜ Aasta looma auhind Triin Začekile, Aasta looma tegevusjälgede eriauhind Kalmer Lehepuule, noorte auhind Rauno Roosile ning toetaja OÜ Prossi auhind Indrek Haasile.

Näitus jääb RMK Tallinna kontori aatriumis avatukse 31. jaanuarini.

JAGA