Relvaloa omanike taustakontroll viis kümnekonna loa tühistamiseni

Relvaloa omanike taustakontroll viis kümnekonna loa tühistamiseni

699
Foto: EJS

Eestis on tekkinud probleem relvalubadega. Pärast traagilist vahejuhtumit juuni alguses Lihulas, kus hukkus kaks ja sai viga kolm inimest, otsustas politsei teha kõigile 26 000 relvaloa omanikele täiendava taustakontrolli. Pärast täiendavat kontrolli peab politsei vajalikuks kümnekonna relvaloa tühistamist.

6. juuni hilisõhtu Lihulas. Joobes Mikk Tarreste laskudest hukub kaks inimest, kolm saab viga. Tarrestel on mitmeid relvi ning politsei on talle väljastanud relvaloa, tagantjärgi tunnistakse, et 2017. aastal anti luba välja liiga kergekäeliselt. Et traagilise sündmuse kordumist vähendada, võeti luubi alla kõigi, enam kui 26 000 Eesti relvaloa omaniku taust, vahendas “Aktuaalne kaamera“.

Politsei- ja piirivalveameti juhtiv korrakaitseametnik Riita Proosa ütles, et erakorraline kontroll tuli seoses Lihula juhtumiga, kus selgus, et relvaluba oli inimesel, kellel võib- olla ei oleks pidanud seda olema. “Seetõttu peadirektor otsustas, et kontrollime üle kõik meie tänased relvaloaomanikud ja teeme seda kontrolli põhjalikumalt,” lausus Proosa.

Vaata lähemalt ERRist.

JAGA