Rannu koolilapsed tutvusid jahindusega

Rannu koolilapsed tutvusid jahindusega

2188
Rannu kooli lapsed said jahinduse ja eluslooduse kohta rohkem teada. Fotod: Tartu jahindusklubi

Rannu koolis toimus 20. veebruaril karjääripäev, kus käis lastele jahindusest rääkimas Tartu Jahindusklubi Sangla Jahiseltsi jahimees Danny Põder.

Danny on jahinduses olnud umbes 7 aastat. Alustas metsas fotojahiga ja käis põdrajahil ajajana. 2016. aastal sai jahitunnistuse ning eelmise aasta sügisest on püssiga naiskütt. Samuti on ta tänaseks neli aastat õppinud topiste valmistamist, aga ta enda sõnul on veel õppida palju.

Danny pühendas lastele pika koolipäeva, kus rääkis lähemalt jahindusest ning jahimeeste tegemistest. Õplased olid jagatud vanuse gruppidesse: 1.‒3. klass, 4.‒6. klass ja 7.‒9. klass. Igale grupile oli ette nähtud kaks akadeemilist tundi.

Teemadeks olid:

  • mis on jahindus ja milleks on jahindust vaja;
  • millised on jahipidamise viisid;
  • jahieetika ja jahiohutus;
  • huvitavad seigad metsloomadest, nt kuidas põtra peibutada, kuidas käib põdral sarvevahetusprotsess jms;
  • mis on jahitrofee ja topis ning kuidas neid valmistatakse.

Naiskütt tegi ettekande, mida toetasid huvitavad pildi- ja videomaterjalid. Lapsed olid teemadest väga huvitatud ja kohati üllatunudki. Palju oli küsimusi, millele said kõik ka vastused.

Igale vanuserühmale korraldati ka teise tunni lõpus jahindusviktoriin. Tublimad said auhinnaks karurasva seebi ja iga klass sai maitsmiseks metslooma konservi, mida siis üheskoos klassijuhataja tunnis mekiti.

Sellised vahvad lastele suunatud loodusharivad ettevõtmised on igati teretulnud ja vajalikud, aidates lastel mõista paremini looduses valitseva tasakaalu vajadust ja jahimehe vastutusrikast rolli.