Rahvuslooma teemaline kokkusaamine Tallinna loomaaias

Rahvuslooma teemaline kokkusaamine Tallinna loomaaias

2473
Rahvuslooma teemaline koosolek loomaaias. Foto: EJS

17. detsembril kogunes Eesti rahvuslooma töögrupp nõupidamisele Tallinna Loomaaia keskkonnaharidusekeskuse raamatukogusse. Tehti kokkuvõtteid aastast, räägiti sümboolikast ja rahvusloomast – hundist.

Peep Männil andis ülevaate, kui kaugele on kiskjakahjude kompenseerimise aruteludega jõutud ning rääkis sellest, et peaaegu on valmis saanud hundijulkade kogumise kampaania tööjuhend.  

Gennadi Skromnov, keda tunneme kui Looduskalendri tegijat, andis väikese ülevaate oma tähelepanekutest sügiseste karjamurdmiste meedikajastuste osas.

Helen Arusoo tutvustamas rahvuslooma logosid.

Helen Arusoo näitas Asko Künnapi loodud rahvuslooma teemalisi logosid ning tutvustas muid hunditeemalisi meeneid. Disainer Asko Künnap rääkis hundiraamatu kujundamisest ja oma kogemusest ja kohtumisest huntidega.

Ell Sellis, lamba- ja kitsekasvatajate liidu kauaaegne juhatuse liige, rääkis lühidalt, mida lambakasvatajad hundist arvavad ja mis neile muret teeb. Arutati ka kahjude kompenseerimise ning võimalikke muutuste üle.

EJSi esindas tegevjuht Tõnis Korts, kes andis ülevaate kuidas jahimeestel hundiga lood ja missugused on peamised ning põletavamad probleemid. Arutati hundijahi küsimusi ja seda, et ka huntide puhul oleks vaja rakendada struktuurset küttimist. See aitaks tublisti kahjusid vähendada. Samas on aga seda praktikas väga raske rakendada.

Räägiti ka järgmise aasta plaanidest. Arutati ideed, et hundijulkade korjamisest võiks projekti raames olla õppevideo. Kuna EJS on hundiprojekti tulemustest väga huvitatud, lubas tegevjuht vajadusel abistada hundijahi spetsialistide leidmisel ja kaasamisel.