Pressiteade: Eesti jahimehed lähevad tagasi juurte juurde

Pressiteade: Eesti jahimehed lähevad tagasi juurte juurde

2757

Eesti Jahimeeste Selts
PRESSITEADE
08.07.2015 

Eesti jahimehed lähevad tagasi juurte juurde

Jahimeeste iga-aastane suursündmus toimub sel aastal Kunda Lammasmäel 10.–12. juulil ja kannab teemat “Tagasi juurte juurde”. 

Kunda kultuur oli jahimeeste ja kalastajate kultuur aastatuhandeid tagasi. Kui sel perioodil elas Eestis kuni 1500 inimest, siis jahimeeste kokkutulekule on oodatud osalema ligi 5000 homo sapiens`i.

Juba 35. korda kokkutulekul kogunevate jahimeeste eesmärk on väärtustada põliseid jahitraditsioone, mis on inimest saatnud aastatuhandeid. Näiteks saab näha taasesitlusi jahist 5000 aastat tagasi, kuulata ürgset Metsatölli, tõsta “tarvavasikat”, kokata Chef Foodsi toetusel piisoni lihast, valmistada luust ja nahast ehteid.  

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on 2015. aasta kuulutatud koostöö aastaks, kus teiste tegevuste kõrval pööratakse enam tähelepanu oma senistele koostööpartneritele ja otsitakse uusi. “Koostöö algab oma organisatsioonist ja seetõttu on olulisel kohal liikmesorganisatsioonide sisene ja seltside omavaheline suhtlemine. Seltsi koostööd kindlustab ühiste ja liikmeskonda liitvate sündmuste korraldamine, mille parimaks näiteks on juba 35. korda toimub vabariiklik jahimeeste kokkutulek.” 

Kokkutulekult ei puudu ka meelelahutuslik osa. Kahepäevase ürituse õhtuid sisustavad muusikaliselt 2 Quick Start, DJ Allan Roosileht ja Metsatöll!

Jahimeeste kokkutulekud on Eesti jahimeeste ja nende sõprade aasta suurim sündmus. Esimene kokkutulek toimus 1968. aastal Toila-Orus.
Kundas toimub kokkutulek kolmandat korda (varemalt 1976 ja 2000).
Eesti Jahimeeste Selts on loodud 1967. aastal ja koondab enda alla enamiku Eesti 15 000 jahimehest. 

Kokkutuleku programm:
https://www.ejs.ee/kokkutulek-2015/

Lisainfo:
Tõnis Korts
Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht
tonis.korts@ejs.ee
www.ejs.ee
511 8673

JAGA