PRESSITEADE: Algas e-jahi hooaeg

PRESSITEADE: Algas e-jahi hooaeg

1031
Foto: EJS

Alates 1. aprillist saavad jahimehed tänu vastvalminud arvutirakendusele jahti pidada kodust lahkumata, vaja on ainult arvuti, telefoni või mõne muu nutiseadme olemasolu.

„Siiani oleme välja arendanud paberivaba jahipidamise kasutades e-dokumente. Seoses koroonaviiruse levikuga lõime rakenduse noorjahimeestele õppimaks teooriat e-õppe kaudu, eelnevalt oli loodud e-eksamikeskkond Metsis. Tervikprotsessist oli puudu ainult jahipidamine, tänasest alates sai ka see reaalsuseks. Jahimees ei pea enam kodust välja minema,“ selgitas EJSi tegevjuht Tõnis Korts.

Programmiloojad on teinud selle nii tõeseks, et sellest ei puudu ka loodushääled ja lõhnad. Sisuliselt ei erine see pärisjahipidamisest karvavõrdki. Samas tasub jahimeestel siiski meeles pidada, et enne jahipidamist oleks jahipidamisõiguse tasu makstud ja dokumendid korras. Programmiga on ühendatud ka järelevalveasutus.

Nendel, kellel on olemas 3D printer, saavad välja lasta ka värske jahisaagi. Saagist toitu tuleb valmistada siiski ise, sest valminud rakenduses küpsetusfunktsiooni hetkel ei ole. See on lähiajal plaanis välja arendada.

Nii nagu kõik teised EJSi e-rakendused on ka see saavutanud kohe suure populaarsuse. Alates keskööst on seda alla laaditud ligi 1000 inimese poolt.

E-arendused jätkuvad, järgmiseks on plaanis küpsetusversioon, aga ka erinevate ulukihaiguste, sh ka sigade Aafrika katku, e-analüüsimine. Samuti plaanitakse uluki peletamise reflektorid maanteedel ühendada arvutivõrguga, et nutiseadmete kaudu vältida avariisid ulukitega.

JAGA