Poolas toimus naisküttide konverents (LISATUD VIDEO!)

Poolas toimus naisküttide konverents (LISATUD VIDEO!)

2842
Foto: Triin Roostfeldt

3.-4 juunini toimus Poolas, Bialowiezas konverents teemal “Naise roll tänapäeva jahinduses Poolas ja teistes Euroopa riikides”. Lisaks Poolale osalesid üritusel ka Balti riigid, sh Eesti Naisküttide Seltsi delegatsioon.

Poola Jahinaiste klubi Diana juht Alicija Milewska juhtis konverentsi sisse teemaga “Naised jahikultuuri osana läbi sajandite”, tuues näiteid Kreeka mütoloogiast kuni tänapäevani välja.

Filatelist ning jahinduse propageerija Krzysztof Mielnikiewic tutvustas naisi jahinduses läbi filateelia ehk kuidas postmarkidele ja postkaartidele jõudsid jahinaiste kujutised ning kui oluline osa see filateelias on olnud.

Veel esines konverentsil Dr Joanna Harmuszkiewicz, Poola hundiuurija, kes niisamuti nagu meie Eesti hundi spetsialistidki, käivad looma jälgedes ja uluvad koos nendega metsades, et sellest põnevast loomast rohkem teada saada.

Lisaks kohalikele eisnejatele kandsid oma teemad ette ka FACE esindaja Berta Redondo, kes tutvustas kampaaniad jahinaiste esiletõstmiseks jahinduses. Samuti rääkis FACE asepresident Linda Dombrovska sellest, mis jahinduses toimub ja kui palju naised saavad jahinduse mainekujundusele kaasa aidata.

Eesti Naisküttide Seltsi juht Triin Roostfeldt esines teemal “Naised ja jahindus Eestis”. Ettekandes tõi ta arvuliselt välja selle, kuidas jahinaiste arv on seitsme aastaga tõusnud 207-lt 373-ni ning mis ühtlasi tähendab seda, et täna on naisküttide osakaal jahimeeste koguarvust 2,5%, samas kui see alles 4 aasta eest oli 1,4%.

Lisaks huvitavatele ja arendavatele ettekannetele külastasid delegatsioonid ühiselt ka Bialowieza vaatamisväärsusi, sh rahvusparki ja tutvusid piirkonna põhilise magnetiga – Euroopa Piisonite reservaadiga. Konverents oli igati mitmekülgne ning võimaldas arendada Euroopa naisküttide vahelist koostööd.

Projekti rahastas siseministeerium ja kodanikuühiskonna sihtkapital.