Põlva jahiselts lõpetas pidulikult hooaja

Põlva jahiselts lõpetas pidulikult hooaja

3234

19. märtsil kogunesid Põlva jahiseltsi jahtkondade esindajad Mooste mõisa folgikotta, et üheskoos lõpetada hooaeg. Hästi korraldatud sündmus on piirkonna jahimeeste seas populaarne ja nii oli ka sellel aastal ühisel peol ligi kaks ja poolsada osalejat. Hooaja lõpupidu on sündmus, kuhu tullakse koos abikaasadega ja kaaslastega, et koos kvaliteetselt aega veeta.

Õhtu avas Põlva Jahiseltsi juhatuse esimees Aare Veetsmann, kes tegi kokkuvõtte möödunud hooajast. Kiidusõnad kuulusid jahimeestele seakatkuga võitlemise eest. Samuti pani Veetsmann jahimeestele südamele seda, et loendused tuleb teha korrektselt. Seejärel andis Veetsmann üle tunnustused jahimeestele.

Edasi said sõna külalised EJS-ist tegevjuht Tõnis Korts ja tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. Tegevjuht kiitis samuti jahimehi hea tulemuse eest seakatkuga võitlemisel ja esitles EJS-i väärtusi Eesti jahinduse arendamisel. Need sõnastatud väärtused on plaanis esitada aprillis toimuvale volinike koosolekule kinnitamiseks. Korts andis Aare Veetsmannile üle kingitusena metssea pildi, et noorjahimehed lähitulevikus haruldase looma ära tunneksid. Tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe tutvustas olukorda Euroopa tasandil ja rõhutas vajadust veelgi enam koostööd teha, et oma huvisid ka Euroopa tasandil kaitsta. Ta kiitis meie tublisid eurosaadikuid Indrek Tarandit ja Kaja Kallast, kes on teinud head tööd jahimeeste huvide kaitsmisel.

Peale sõnavõtte tuli lavale tuli lavale ansambel Weekend ja pidu võis alata. Lisaks ansamblile pakkus silmailu Shate tüdrukute tantsutrupp.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Põlva jahimehed hindavad kõrgelt ka sellist ühiselt veedetud aega koos kaasadega. Jahinduse oluline osa on lisaks jahilkäimisele ka suhtlemine teiste seltsidega ja oma kogemuse jagamine teistega ja vastupidi. Soovime EJS-i poolt edu edaspidiseks ja täname kena sündmuse eest! Põlva jahimeestelt võib julgelt mõõtu võtta ja kui oma seltsis ei ole veel sellist hooaja lõpetamise traditsiooni, siis tasub kindlasti proovida.

20160319_193908

JAGA