Põdra küttimismahud on suures osas kokkulepitud

Põdra küttimismahud on suures osas kokkulepitud

1822
Foto: Flickr

Põdrajahi alguseni on jäänud umbes kuu aega ning enamikes maakondades on augusti alguse seisuga põdra minimaalsed küttimismahud juba kokku lepitud.

Harju- ja Saaremaal on kokkulepete tegemine selles osas veel käimas.

EJS-i juhatuse liikme Priit Vahtramäe sõnul peaksime põdra küttimismahtude määramisel olema ettevaatlikud. „Head lisakokkulepped on tehtud näiteks Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal, Pärnumaal ja Jõgevamaal, kus lubatakse küttimismahtude täitmisel paindlikkust. See annab võimaluse jahiseltsidele lähtuda kohalikust hetkeolukorrast ja on oluline ka põdra populatsiooni jätkusuutlikkuse tagamisel,” ütles Vahtramäe.

Tabel: Priit Vahtramäe/EJS

Keskkonnaagentuuri minimaalne põdra küttimismahu soovitus on 5090 isendit. Suure tõenäosusega jahindusnõukogud selles suurusjärgus kokkuleppe ka saavutavad.

Põdrale võib jahti pidada 15. septembrist 15. detsembrini, sealhulgas pullile varitsus- või hiilimis- või peibutusjahti 15 septembrist 15. detsembrini ning ajujahti ja jahti jahikoeraga, välja arvatud FCI 6. rühma kuuluva jahikoeraga, kelle tõustandardis kinnitatud maksimaalne turjakõrgus on üle 52 cm, 1. oktoobrist 15. detsembrini. Lehmale ja vasikale võib pidada varitsus-, hiilimis-, peibutus- või ajujahti ning jahti jahikoeraga, välja arvatud FCI 6. rühma kuuluva jahikoeraga, kelle tõustandardis kinnitatud maksimaalne turjakõrgus on üle 52 cm, 1. oktoobrist 15. detsembrini.