Pesukaru jõudis Eestisse? Kalamajas nähti pesukaru liikumas

Pesukaru jõudis Eestisse? Kalamajas nähti pesukaru liikumas

4861
Pesukaru. Foto: pixabay

Kalamajas on viimastel nädalatel liikumas nähtud pesukaru. Siiani teadaolevalt pesukarusid Eesti looduses veel ei esine, kuid Tallinna loomaaia direktori Tiit Marani sõnul võivad nad peagi siia jõuda.

“Nähtud Suur-Patarei alguses pesukaru, kas on kellegi juurest plehku pannud?” kirjutati esmaspäeval Kalamaja Facebooki grupis. Kommentaaridest selgus, et pesukaru on samas kandis nähtud ka juba nädal aega tagasi, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Sõitsin õhtusel ajal Suur-Patarei tänaval ja siis mingi veider loom pani mul nina eest üle tee. Vaatasin, et väga veidra kehahoiakuga. Kass või koer see ka ei ole, mingi nirk ka ei ole. Ja siis ta pani, jah, kuskile aedadesse jooksu,” kirjeldas Kalamaja elanik Andi Villenthal, kelle hinnangul on kõige loogilisem variant, et nähtud loom oli pesukaru. “Tal oli selline küürutav kehaasend ja ta oli suhteliselt kogukas,” selgitas mees.

Tallinna loomaaia direktori Tiit Marani sõnul võis Kalamajas nähtud loom pesukaru olla küll, ent pigem oli tegemist mõne hulkuma läinud lemmikuga.

Loe lähemalt ERRist.