Peningi Jahiselts pidas retrojahti

Peningi Jahiselts pidas retrojahti

1973
Fotod: Olav Ojala

Laupäeval, 14. detsembri varahommikul kogunes Peningi jahistaapi 61 jahimeest ümberkaudsetest jahiseltsidest, et üheskoos maha pidada järjekordne retrojaht.

Peningi jahiseltsi jaoks juba traditsiooniliseks aasta suursündmuseks kujunenud retrojahi formaat on ennast hästi sisse töötanud ning jahimeeste kokku kutsumisel enam pikemat selgitust ei vaja. Aasta eest kappi pistetud jahimantel tõmmatakse uuesti selga, sileraudne jahipüss või enam kui poole sajandi vanune karabiin haaratakse kapist ning kel vanatehnika suhtes suurem tõmme, see paneb hääled sisse ka mõnele nostalgiast pulbitsevale sõidukile.

Sel korral õnnistas ilmataat retrojahilisi hommikuse õrna lumekirmega. Moodsate pisividinate ekraanide asemel jälgiti pingsa tähelepanelikkusega looduse rahulikku olemist ning ka sel korral asendas tavapärast raadioeetri infoküllust ärev teadmatus. Kes kus mida nägi, võeti kokku ühises supilauas ning muljeid jagus saunagi.

Retrojahil on palju häid tahke. See on kindlasti austusavaldus nendele jahimeestele, keda meie seas enam pole. Samas on retrojaht kogenud jahimeestele omamoodi mälestuste avamise väravaks, mis viib tunnetuslikult lähemale sellesse aega, kui jahiteed sai alustatud. Lagedale tulevad igasugu lood, nii naljakad, jahmatavad, uskumatud. See omakorda annab noorematele jahimeestele suurepärase võimaluse saada paremini aimu varasemast jahielust ja seda kujundanud kontekstist.

Ühisürituse kordaminek toetub inimestele. Suur tänu kõigile Peningi retrojaht 2019 osalejatele oma näo andmise ja oma tegudega toetamise eest! Suur tänu ka Linnamäe Lihatööstusele keelt alla viivate vorstide eest! Rahulikku jõuluaega kõigile ning kohtume ka uuel aastal vanadel jahiradadel.