Peibutuskoolitused Viljandimaal

Peibutuskoolitused Viljandimaal

2525
Lektor Jaan Ärmus. Foto: Priit VahtramäeViljandimaa Jahimeeste Liit korraldas kaks koolitust praktilisest peibutusest põdrale ja hirvele. Koolituse saamiseks olime järjekorras 2 aastat, tuli kaua oodata, kuid lõpuks saime.

Järjest populaarsemaks muutuva peibutusjahi vastu oli huvi suur. Kahel koolituspäeval käis lektor Jaan Ärmuse käest peibutusest teadmisi kogumas 51 jahimeest. Lisaks Viljandimaa jahimeestele oli külalisi ka teistest maakondadest: Järvamaalt, Pärnumaalt ja Võrumaalt. Koolituse sissejuhatuseks rääkis J. Ärmus värskelt ilmunud KKA käskkirjast lähtuvalt seatud tingimustest jahimeestele ja kuidas ning keda liigitada noorloomade ja vanade loomade alla. Tema sõnul on imekspandav fakt, et jahimehed ei tea, millal saab põrsast kesik.

Kuulati hirvede ja põtrade hääli CD-plaadilt ja tehti ka naturaalset peibutushäält. Ka jahimehed, kellel juba kogemusi oli, jagasid neid teistelegi.

Eksam jäi seekord tegemata, aga selle teevad koolitatud jahimehed nüüd juba metsas omal käel ja eks praktika näitab, kas ka õpitust midagi meelde jäi. Küll aga kehtib peibutamise juures eesti rahva vanasõna, et harjutamine teeb meistriks.

Priit Vahtramäe
Viljandimaa Jahimeeste Liit 

Peibutuskoolitus ViljandimaalJAGA