“Pealtnägija” uuris EJSI juhatuse liikme tegemisi

  “Pealtnägija” uuris EJSI juhatuse liikme tegemisi

  3086
  Priit Piilmann. Foto: Andra Hamburg

  EJSi juhatuse liige ja Viru Keemia Grupi (VKG) suuromanik Priit Piilmann ütles “Pealtnägijale” antud eksklusiivintervjuus, et ta ei ole erakondi toetanud, isegi läbi kolmandate osapoolte.

  Piilmann üldjuhul avalikel üritustel ei figureeri ja intervjuusid ei anna. Pärast mitu kuud väldanud kompamisi lubab ta “Pealtnägija” oma maakoju Käru kandis Järvamaal, mis on ühtaegu üks Eesti suurim turismitalu ja isiklik jahirantšo.

  Kirglik jahimees

  Rantšo igast nurgast paistab välja, mis on peremehe lemmikajaviide – need on jahitrofeed, mida on toodud erinevatest riikidest üle maailma.

  “Ma arvan, et kui noore jahimehena läksid siis käed ikka väga tugevalt väriseisid, aga see on selline võib-olla kogemus ja ajapikku tuleb see, et sa ei mõtle selle peale, et sa nüüd selle looma lased, see on selline automaatne tegevus,” rääkis Piilmann.

  20-aastase jahimehe staažiga Piilmann on küttinud rohkem kui 30 riigis üle maailma, alustades Argentiinast ja Austraaliast ning lõpetades Kasahstani, Kirgiisia ja Sajaani mägedega Venemaa kaguosas, kuid kõige meeldejäävam oli karujaht Koola poolsaarel Venemaal, kuhu Piilmann viis jahile oma sõbra, aga juhtus see mida ükski algaja jahimees ei taha kogeda. Relv kiilus otsustaval hetkel kinni.

  “Ja siis ma püüdsin teda aidata sealt kõrvalt, saime selle korda kuul läks ilusti uuesti rauda ja ta lasi teise paugu ja karu jäi rahulikult lebama, see oli umbes üks saja meetri kauguselt. Ja siis läks jääger vaatama, kindlaks tegema, et karu on tõesti surnud […] ja tonksas varbaga karul nina, ja karu kargas püsti ja hakkas seda meest taga ajama ja siis oli sedasi, et mees jooksis, täiest jõust karu jookseb järgi, meie püüame uuesti püssi ümber laadida, et lasta, aga kiilus jälle kinni ja siis karu jooksis, küll ta siis tahtis hammustada, napilt lõi lõuad selja taga kinni, seda ila verist ila lendas ja siis tõmbas käpaga ja ükshetk tõmbas niivisi, et käpaga lõi sellel jooskval jäägril jala sääre marja küljest ära põhimõtteliselt lõhki,” meenutas Piilmann.

  Tõestus sellest, kes lõpuks peale jäi, ripub peasissekäigu juures. Piilmanni sõnul on nii jaht kui äri talle toonud talle elu suurimad trofeed ja pakuvad omal moel adrenaliini.

  Vaata “Pealtnägija” lugu lähemalt SIIT.