Peagi ilmub uus praktilisi nõuandeid jagav ajakiri Maaleht Looduses

Peagi ilmub uus praktilisi nõuandeid jagav ajakiri Maaleht Looduses

1972
Kaanefoto: Maaleht

Juba järgmisel kolmapäeval, 12. juulil, jõuab Maalehe toimetuselt kõikidesse perioodika müügikohtadesse praktilisi nõuandeid jagav uus ajakiri Maaleht Looduses.

Uuest ajakirjast võiks saada asendamatu sõber Maalehe austajate lugemislaual, samuti kõigi nende, kes peavad au sees Eestimaa kaunist ja vaheldusrikast loodust, kellele meeldib matkata, kalastada, seenel ja marjul käia või lihtsalt niisama metsade-nurmede keskel aega veeta.

Uus praktiline ajakiri toob lugejani kõikvõimalikke nippe ja nutikaid lahendusi, mis looduses liikujale alati abiks võivad olla – iseenesest lihtsad asjad, mille peale igaüks aga alati ei pruugi tulla. Keskendume Eestimaale, kirjutame vee- ja metsaasukatest, harrastuskalapüügist, jahipidamisest, matkamisest, avastame ning jagame teistegagi omanäolisi sihtpunkte meie maal, pakume nõu ja abi teelisele, et loodusretk sujuks tõrgeteta.

Selgitame oma ala asjatundjate kaasabil nähtusi ja olukordi looduses. Ühest küljest – kuidas ootamatustega toime tulla; teisalt – mismoodi teadlikult toimetades leida oma koht jõekaldal, laanes või aasal, häirimata sealseid püsiasukaid. Kuidas näha esmapilgul nähtamatut, tundmatu endale tuttavaks teha, avastada lihtsat rõõmu, mida loodus pakub ja mis on igal hetkel kõikjal meie ümber. Kuidas kuulata ja vaadata, et tõepoolest ka kuuleks ja näeks.

Ajakiri Maaleht Looduses hakkab ilmuma kord kolme kuu tagant, seega aastas näeb ilmavalgust neli numbrit. Mahukas 68-leheküljeline ajakiri on saadaval vaid üksikmüügis, makstes kõigest 2,99 eurot. Tellida seda ei saa.

Loe lähemalt Maalehest.