Peagi algab traditsiooniline linnuvaatlus

Peagi algab traditsiooniline linnuvaatlus

1757

Märtsikuu viimasel pühapäeval, 26. märtsil toimub traditsiooniline Eesti Ornitoloogiaühingu korraldatav linnade linnuvaatlus.

Linnade linnuvaatluse stardipauk antakse juba kell 5 hommikul. Varasest kellaajast ei tasu end siiski lasta heidutada, sest arvesse lähevad kõik linnuvaatlused, mis on linnades tehtud kuni kell 13. Linnades leiduvale linnurikkusele ja alanud rändlindude saabumisele tähelepanu juhtiv üritus on oma kandepinda järjekindlalt laiendanud. Möödunud aastal laekusid vaatlustulemused juba 24 Eestimaa linnast, kus vaadeldi 118 linnuliiki.

Tänavune kevad on taaskord varasemapoolne ja seetõttu võib kindlasti linnade linnuvaatluspäeva raames märgata ka mitmeid meile saabunud rändlinde. Üritusest osavõtmiseks ei pea linnuretkel viibima kogu aja ning tundma ei pea kaugeltki kõiki meil esinevaid linnuliike. Peamine on vaid see, et leitakse kasvõi tunnike aega linnades olevat linnurikkust ja saabuvaid rändlinde vaadelda. Oluline on muidugi ka see, et kirja pannakse vaid üksnes need linnuliigid, kelle äratundmises täiesti kindlad oldi. Inimesed, kellel on pildistamisvõimalus ja kasutavad sotsiaalmeediat, võivad määrangu osas abi saamiseks postitada foto EOÜ Facebook-i gruppi.

Pühapäeva õhtuks koostatakse kokkuvõtted ja selgitatakse välja järjekordne kõige pikema liigiloendiga Eestimaa linn.

Lisainfo EOÜ kodulehel.