Pärnumaa Jahimeeste Liidu sügisjaht

Pärnumaa Jahimeeste Liidu sügisjaht

2625
 title=


Pärnumaa Jahimeeste Liidu traditsiooniline sügisjaht toimus seekord Pööravere jahipiirkonnas laupäeval 18. novembril.

Hommikul koguneti Kaisma jahimajas, kus viidi läbi instrueerimine ja nauditi hommikukohvi. Lipu heiskas eelmise aasta jahikuningas Hardi Pikkmets Lõpe jahipiirkonnast. Jahi avas jahisarve signaal. Seejärel suundus seltskond jahijuhataja Meelis Kruusmanni juhtimisel Pööravere jahipiirkonda.

Tehti kaks masti ja tabati 3 põtra. Õnnelikud kütid olid Arno Kruusmann, Kristiina Mitt ja Toomas Leppik. Ajudes oli sees  karu ja ühes ilves. Karud tekitasid jahimeestes parajalt elevust. Tundub, et karu arvukus on päris suur. Seda ei ole siinmail varematel aegadel just sageli juhtunud, et karud igast ajust välja jooksevad.

Õhtu lõpetati Kaisma rahvamajas tänuõhtusöögiga. Metsaema palve luges Tori Sindi JS vanem Jaan Kägu. Jahisarve puhus Allar Nõmm Orajõe JSst.

Parimad kütid said Pärnumaa jahimeeste liidu tegevjuhi Eero Nõmme käest autasud, metssea kujudega peeti meeles Pööravere JS vanemat ja jahijuhatajat Meelis Kruusmanni ja Kaisma JS vanemat Koit Kiivikast.

EJSi esindas tegevjuht Tõnis Korts, kes kinkis jahimehi võõrustanud Kaisma jahimajale puutahvlile põletatud Eesti Jahinduse Hea Tava teksti.

 
JAGA