Ornitoloogiaühing kutsub tegema haudelindude punktloendusi

Ornitoloogiaühing kutsub tegema haudelindude punktloendusi

869
Foto: Flickr

Ornitoloogiaühing kutsub nii kogenud kui ka uusi vabatahtlikke osalema 25. maist kuni 15. juunini haudelindude punktloendusel üle Eesti. Loenduse eesmärk on jälgida meie tavalisemate linnuliikide arvukuse muutusi.

Lisaks senistele loendajatele on oodatud nii uued loendajad kui ka loendusrajad, sest suurem hulk loendusi tagavad usaldusväärsemad tulemused. Vaatleja peab tundma meie tavalisemaid linde välimuse, laulu ja häälitsuste järgi.

Loendusperioodil 25. maist kuni 15. juunini tuleb teha enda valitud rajal üks loendus. Osaleja saab ise valida loendusraja, kus tuleb fikseerida 20 loenduspunkti. Loendust tuleb teha ilusa ilmaga varahommikul alates päikesetõusust ning loenduspunktides tuleb viie minuti jooksul kirja panna kõik kuuldud ja nähtud liigid. Samal rajal tuleb loendusi teha igal aastal, sest pikad ja ühtlased andmeread annavad usaldusväärsemad tulemused. Tutvu täpsema juhendiga.

Kõikidel uutel huvilistel palume enne loenduste tegema hakkamist tutvuda juhendiga ornitoloogiaühingu veebilehel ja loendusraja paigutamiseks võtta ühendust koordinaatori Renno Nellisega aadressil renno.nellis@gmail.com.

Punktloendustel kogutud andmeid kasutatakse nii Eestis kui rahvusvaheliselt erinevate analüüside ja uuringute tegemisel. Vabatahtlikud teevad punktloendusi enam kui 50 loendusrajal aastas ning jälgitakse usaldusväärselt umbes 80 linnuliigi arvukustrende.