Orelipoiss tuleb kokkutulekule!

Orelipoiss tuleb kokkutulekule!

2270
Foto: Kristel Tamm/Flickr

8. juulil paneb kokkutulekule kena ja lõbusa punkti ei keegi muu kui Jaan Pehk ehk Orelipoiss.

Orelipoisi lugudele tänaseks iseloomulikuks ja tunnuslikuks kujunenud humoristlik minimalism. Kõrvuti minimalistlike ja meelevaldsete lühivormidega leidub Orelipoisi loomingus ka rida pikemaid, traditsioonilise ülesehitusega lugusid, mille sõnade autoriks on peamiselt Olavi Ruitlane: “Onu Uuno”, “Eile nägin ma Eestimaad”, “Aga ükskord”, “Minu pruut”, “Vana mees” jt. Üks tuntumaid lugusid on ilmselt “Minu pruut”, mis osales 2005. aasta Eurovisiooni Eesti eelvoorus, aga ka “See alles jääb”, “Laiali on”, “4 jäätist” on ühed enim kuulatumad lood.

Kokkutulekul kuuleb nii tuntumaid kui vähemtuntumaid lugusid, ent üks on kindel – kedagi ta oma sooja ja humoorika olekuga külmaks ei saa jätta.

Orelipoiss esineb pealaval kell 11.30. Jahimeeste ja -naiste aasta suursündmus, 38. jahimeeste kokkutulek toimub Pärnumaal Pärlseljal 6.-8. juulil ning kannab nime “100 Pärnus”. Kokkutulek on ajendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast ja kannab eelneva sajandi hõngu ning jahiajalugu. Vaata täpsemat infot ürituse kohta SIIT.