Orava jahtkonna ja kohaliku noortekeskuse kogukondlik õppepäev

Orava jahtkonna ja kohaliku noortekeskuse kogukondlik õppepäev

622
Fotojaht. Fotod: Orava jahtkond

Pühapäeval, 18. detsembril toimus Liinamäe külas MTÜ Orava jahtkonna jahimajas loodus- ja jahikultuuri teemaline õppepäev.

Hommikul kogunesid huvilised Orava noortekeskusesse, kust ühiselt sõideti bussiga jahimaja juurde.  Seal tervitasid õppepäevalisi Orava jahtkonna liikmed ning päeva sisu rääkis lahti õppepäeva korraldustiimi liige Mairo Lõhmus. Osalejaid oli kokku tulnud ca 60.

Traditsiooniline ühispilt tehtud, suunduti edasi jahimajja, kus ruumid olid ettevalmistatud trofeede koolituse läbiviimiseks. Kohale oli tulnud rahvusvaheline CIC-i vanemtrofee-ekspert Arvi Lepisk, kes tutvustas alustuseks Eesti faunat ning seletas lahti trofeede tähtsuse ning rolli jahikultuuris. Koolitus oli väga sisutihe, kus tutvustati erinevate ulukite koljusid, nahkasid, kihvu, sarvi, büste ning topiseid.  Huvilised proovisid leida vastuseid millisele loomale milline kolju võiks kuuluda. Suurt elevust tekitas hallhülge kolju, millele pakuti vastuseks karu, rebast, hunti, mäkra. Põnevusega vaadati ka metssea, metskitse, punahirve, ilvese ning hundi topiseid ja büste. Samuti said kõik küsimused vastused sarvede ja kihvade arengu ning väärindamise osas.

Päeva teise pooles suunduti metsa, kus oli kavas juba traditsiooniks saanud fotojaht, kus püssimeeste asemel olid lapsed fotokaameratega ning jahimehed ajajate rollis. Kohal olid ka erinevat tõugu jahikoerad nagu näiteks hall norra põdrakoer Mia, rootsi põdrakoer ehk jämtlandi koer Rambo ning Vene-Euroopa laika Rolli. Fotojaht oli äärmiselt mõnus, sest ilm oli päiksepaisteline ning väheste külmakraadidega ja loodus talviselt maaliline. Pildile saadi metskits, põder, suur-kirjurähn ning nähti paljude ulukite jälgi.

Õppepäev võeti kokku jahimajas, kus pakuti sooja sööki ja jooki. Päeva muljed olid osalistel väga positiivsed, sest antud päeva sisse oli põimitud haridus-kultuuriline pool ühekoos meelelahutusega. Samuti leiti, et ka pere kõige pisemate liikmete  kaasamine sellistesse ühistegevustesse arendab juba varakult nende oskusi ning teadmisi ning avardab silmaringi. Meeldiv on tõdeda, et võrreldes eelmise aastaga on sellel aastal osalenute arv kahekordistunud ja seetõttu võib öelda, et soov taoliste kogukondlike ürituste jaoks on jätkuvalt suur ning kasvutrendis.