Ootamatu kohtumine ilvesega

Ootamatu kohtumine ilvesega

708
Pilt on illustratiivne. Foto: Flickr

Tähtvere jahiseltsist jahimees Mait Siimson tegi 2. detsembri päeval oma seltsi maadel ringi, et saada väike ülevaade metssigade liikumisest, kui kohtus ootamatult ilvesega.

„Kui sõitsin Rõhu farmi juurest metsa suunas, märkasin põllul lohistamise jälge. Sõitsin üle põllu umbes 200 m mööda jälge kraavini. Nägin, et jälg jätkus ka teiselpool kraavi. Pidin juba ära sõitma, aga uudishimu sai võitu,” selgitas ta.

Siis liikus ta läbi kraavi edasi. Kraavist vaevu 10 meetri kaugusel nägi ta põõsaste vahel lumel midagi tumedat. „Tegin veel mõned sammud, kui sain aru, et tegu on juba varem murtud, külmunud (öösel oli külma -13 kraadi) ja osaliselt söödud kitsekorjusega. Seisin korjusest napilt 6‒7 meetri kaugusel. Järsku nägin korjuse juures korraks mingit liikumist. Alles siis märkasin, et korjuse kõrval kõhutas kitsega sama karva ilves, mõlemad tumehallid,” lisas Siimson.

Ilves oli kitse järamisega olnud nii ametis, et jahimeest ta ei märganud, kuigi oli näoga tema poole. „Sain ilvest oma paar minutit jälgida. Äkki tõstis ta pea ja vaatas mind mõni sekund. Seejärel tõusis, piidles veel paar sekundit ja paari hüppega oligi kadunud. Paraku nuppudega telefoniga pilti ei tee, aga mällu jääb ikkagi,” tõdes Siimson.