Nõupidamine VTAs kütitud emiste pearaha teemal

Nõupidamine VTAs kütitud emiste pearaha teemal

3697
Metssea kolju. Pilt on illustreeriv. Foto: Karolin Lillemäe
 title=


Täna, 14.12 toimus veterinaar ja toiduametis (VTA) järjekordne veterinaaride ja jahimeeste vaheline nõupidamine. Koosolekut juhatas VTA direktori kt Olev Kalda. Jahimehi esindas EJS tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. Arutelu põhiteemaks oli Euroopa Komisjoni poolt tehtud ettepanek hakata Balti riikides maksma emise küttimise eest n-ö pearaha. Läti ja Leedu on sellega juba alustanud ja suund on hakata seda tegema ka meil 1. jaanuarist.

Kokkutulnud olid ühte meelt selles, et mõlemale poolele peab olema protsess võimalikult lihtne ja läbinähtav, s.t et kuidas on võimalik kindlaks teha, et kütitud on emis, mitte kult. Leedus korjatakse lõualuid, Lätis lõualuid ja sigimisorganeid. EJSi ettepanek oli, et korjataks lõualuid. Põrsa eest tasu ei maksta. Hüvitamisele läheks emis, kes on üle aasta vana. 

Veterinaarid palusid panna jahimeestele südamele seda, et taudi nakatunud sead, ka kütitud, utiliseeritakse nagu vet nõudmised ette näevad.

Räägiti ka sellest, et mitte mingil juhul ei tohiks lubada meie külalisjahimeestel võtta Eestist kaasa metssealiha. Liigub informatsioon, et mõned mitte vastutustundlikud jahimehed seda ikkagi teevad. Piiridel hakatakse seoses viimase aja sündmustega tegema igasuguseid pistelisi kontrolle. Ei ole vaja seda, et meie jahisõber satub väga suurtesse pahandustesse. Metsseliha liigutamine katkutsoonist välja on keelatud.

Ilmselt tuleb külmkambrite jagamisel ka kolmas voor. Palume kõigil, kellel on vastavad tingimused olemas ja kindel soov külmkambrit saada, anda sellest Andres Lillemäele teada (andres@ejs.ee või 602 5972).

Postimehe uudis: Jahimehed saavad uuest aastast emise küttimise eest sada eurot
NB! Kui leping on sõlmitud, anname sellest kindlasti kodulehe vahendusel teada.
JAGA