Nõmmel lebas piinlev kits tunde tänaval, looma ei aidanud keegi

Nõmmel lebas piinlev kits tunde tänaval, looma ei aidanud keegi

2632
Abita jäänud metskits. Foto: Kärt Teniste/Facebook

Poliitik Urmas Paet on teinud Nõmmekate Facebooki gruppi postituse, kus ta juhib tähelepanu vigastatud metskitsele, kes Nõmmel tunde tee kõrval lebas. Vigastatud loomale ei läinud appi keegi.

„Tallinnas Nõmmel Raudtee tänava ääres paarsada meetrit Laste tänava ristmikust Pääsküla poole oli pealelõunal pärast kella viit vigastatud metskits. Mu tütar helistas päästeametisse ja ma ise keskkonnainspektsiooni 1313 numbrile ja Tallinna 1345 abinumbrile, et looma aidataks ja ta sõidutee äärest ära toimetataks,” kirjeldab Paet ning lisab, et erilist entusiasmi vastuseks ei kostnud, pigem vastupidi. “Lõpuks öeldi siiski nii 1313 kui 1345 numbri pealt, et asjaga tegeldakse.“

Paeti sõnul eeldas ta, et kui nii öeldi, siis ka tegutsetakse ja Tallinna linnas viga saanud loom saab abi, vahendab
Õhtuleht.

„Tegelikult mulle ja mu tütrele valetati,” nendib Paet ja selgitab, et kui ta umbes seitse tundi hiljem samast kohast mööda sõitis, oli kits endiselt tee kõrval, siis küll juba surnuna. „Kõnedest erinevatele abitelefonidele on möödas kuus tundi,” märkis Paet.

„Seega ei ole siiani ükski neist kolmest abisüsteemist selle teatega tegelnud, kuigi nii mulle vastuseks väideti. Ja kes teab, kui kaua veel nii lapsed kui täiskasvanud sellest surnud metskitsest Tallinna linnas mööda peavad kõndima. Sest see pole ju kellegi asi,” kirjutas poliitik nördinult. “Sellist ükskõiksust ei tohi Eesti riigis ja Tallinna linnas abisüsteemid endale lubada.”

Häirekeskuse abi- ja infotelefonide keskuse vanemspetsialist Annika Soomeri sõnul teatati tõesti vigastatud metsloomast Nõmmel nii Tallinna kohalike omavalitsuste infotelefonile 1345, hädaabinumbrile 112 kui ka keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313. Häirekeskus edastas teate politseile ja päästele, kes juhtunule kohe reageerisid, kuid kuna loom oli aktiivses liikumises, ei õnnestunud politseinikel ja päästjatel tema asukohta välja selgitada.

Häirekeskuse abi- ja infokeskuse juhataja Lea Rämmeldi sõnul anti vigastatud metskitsest teada kell 17.21 ja juhtunule reageerisid päästjad, kes palusid eluohtlikult vigastatud looma piinade lõpetamiseks jäägrite abi. „Kahjuks suri loom saadud vigastustesse ja surnukeha ära viimiseks informeeriti 18.18 Varjupaikade MTÜd.“

Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks ütles Õhtulehele, et neile tuli piinleva kitse kohta üksainus kõne (kell 18.18), kus teatati kitse laibast Raudtee 75 maja läheduses. Kõne tuli Priksi sõnutsi Tallinna linna abitelefonilt 1524.

Priks võtab esja kokku nentides, et Eestisse on väga vaja ühtset infotelefoni, kuhu saaks kõikide loomadega seotud muredega pöörduda ja selle telefoni loomisel on Varjupaikade MTÜ juba esimesed sammud astunud.

Loe lähemalt Õhtulehest.