Nädalavahetusel peeti koprajahti

Nädalavahetusel peeti koprajahti

6808
Viljandimaa koprajaht. Foto: Kristi Palm

Möödunud laupäeval korraldasid Polli jahimehed Viljandimaal koertega koprajahi, kus osalesid naised ja mehed Polli, Halliste ja Ülenurme jahiseltsidest ning lisaks kolm taksi Tartumaalt.

Tartu Jahindusklubisse kuuluv jahinaine Anne Toompalu jagas EJSile muljeid toimunud koprajahist.

Koerad tegid koprajahil tublisti tööd. Foto: Anne Toompalu

Esimene jahipidamise koht oli omajagu keeruline pesakoht, kust eelmisel hooajal tabati ka koertega kolm kobrast. Pesa ise on poolenisti vee peal ning seetõttu oli loomadel väga hea võimalus koerte eest peituda ja nii otsustati kolmetunnise kaevamise lõpus nentida kobraste võitu ja minna teise koha peale. Seal oli oja, millelt oli mõned päevad enne seda kopaga tammid eest ära tõstetud ning urusuudmed suures osas vee alt väljas.

Paljudes kohtades oli näha värskeid närimise jälgi ja maha langetatud puid, leidsime pesakoha, mis osutus aga tühjaks. Peaaegu lõppu jõudes hakkas üks koertest kaldas oleva õõtsiku kohal kraapima ja kui kahvad olid ette pandud ja koertele ava sisse kaevatud, selgus ka kraapimise ja koera innukuse põhjus. Urust saadi ühise koostöö abil välja suur korralik isakobras ning tema tabamisega otsustatigi päevale punkt panna.

Koprajahil kütiti üks isasloom. Foto: Kristi Palm

Koerad tegid tublisti tööd, seltskond oli suurepärane ja hea kevadine ilm soosis ka koprakütte.