Muhu hunti hakkab küttima hundipeibutaja jahimees

Muhu hunti hakkab küttima hundipeibutaja jahimees

3064
Foto: Pixabay

Tuntud Järvamaa hundijahiekspert Igor Homin üritab aastapäevad Muhus kariloomi murdnud hundi lõksu püüda kiskja ulgumist jäljendades.

Igor Homin ja tema kümmekond kaaslast osalevad Muhumaal väljakuulutatud suurel hundijahil, mis kava kohaselt viiakse läbi sel nädalavahetusel ja kuhu lisaks kohalikele on oodata ka jahimehi Saaremaalt, kirjutab Saarte Hääl.

“Me tuleme ja proovime aidata, aga ikkagi võib 95% mitte õnnestuda,” lausus Igor Homin, kes oskab hundi ulgumist jäljendada ilma igasuguste abivahenditeta. “Olen seda õppinud ja praktiseerinud ning käin tihti nendega ulgumas,” sõnas jahimees, kelle kinnitusel on enamik hunte väga altid suhtlema.

Homini sõnul vastavad hundid tema ulgumisele ja on ulgumise peale talle ka korduvalt liginenud. “Ma olen saanud ühe rebasekasvu hundikutsika ka paljaste kätega kinni püüda,” kinnitas ta.

Oluliseks eelduseks hundiga kontakti saavutamisele on tuulevaikus, ilma milleta polevat mõtet ulguma minnagi. “Vaikne peab olema, muidu see ei kosta mitte kuskile,” selgitas Homin.

Igor Homini sõnul on hundijahi juures kõige keerulisem harutada lahti see muster, mille kiskja öö jooksul liikudes maha jätab. Näiteks kui hunt on pika sirge teelõigu risti-rästi läbi käinud, peab jahimees lahti harutama, kus jäljed lõppevad ja kus on looma magamiskoht.

Loe edasi Saarte Häälest.