MTÜ Voka jahtkond oli jaanipäeval väljas Toila Jaanitulel

MTÜ Voka jahtkond oli jaanipäeval väljas Toila Jaanitulel

829

23. juunil toimus Toilas Jaanituli. Jaanipäeval osalesid ka Voka jahtkonna jahimehed, kes pakkusid jaanipäeval osalenutele ulukiroogi ja viisid läbi osalejatele jahimeheraja.

„See aasta on EJS-is väärtusta jahisaaki teema-aasta ja seoses sellega pakkusime jaanilastele ulukiroogi. Valikus oli suitsutatud metskits ja barbeque ahjus valmistatud metssiga. Lisaks pakkusime hirve- ja põdramaksapasteeti. Sinna kõrvale kuusevõrsetest ja teistest maitsetaimedest tehtud salatit ja muidugi ei puudunud hapukurk ja kes soovis sai sinna kõrvale proovida ka ise tehtud haljast. Kogu tooraine oli jahtkonna enda meeste poolt metsadest kütitud, kaasa arvatud hirvemaks, mis sai Saaremaa jahis jaanuaris kütitud ja mandrile toodud,“ seligtas Ida-Viru Jahimeeste Seltsi tegevjuht Marko Vinni.

Lisaks maitseelamusele said kõik soovijad tutvuda jahindusega ning ennast proovile panna nii-öelda jahimehe rajal. Rada koosnes viiest punktist. Esimeses punktis tuli lasso heita ümber põdra sarvede, teises punktis tuli määrata kaugus mererannast meres oleva poini, kolmandas määrata rebase kaal, neljandas punktis määrata viis nahka (mink, kobras, mäger, saarmas ja tuhkur) ning viiendas määrata pesas olev muna, mis oli kana oma. Võistlusrada läbiti aja peale. Osalejad tundsid üllatavalt hästi looma nahad ära, muna määramisega olid keerulisemad lood, isegi toonekurge ja kotkast pakuti, muudest lindudest rääkimata.

Võistlusklasse oli kokku kolm, lapsed kuni 15 eluaastat, naised ja mehed. Kõikide klasside kolm parimat, välja arvatud lapsed (kes kõik said auhinna), autasustati auhindadega ja Ida-Virumaa ajalooraamatuga.

Hea meel, et uudistajaid oli palju, nii rajal kui söögitelgis. Kõik külalised said jahinduse osas positiivse kogemuse võrra rikkamaks.