Mis saab siis, kui loomad tuppa tungivad?

Mis saab siis, kui loomad tuppa tungivad?

3179
Foto: Olavi Hiiemäe/Flickr

Mida teha siis, kui kuskil aianurgas podiseb kährik või pööningule on end peitnud nugis? Või on kärnas rebane end majanurka sättinud ning keeldub lahkumast? Või korraldab kobraste koloonia sinu maadel omaalgatuslikku puude langetamist?

Kuigi ulukid, kes eramute lähedale satuvad, pole tavaliselt suured, ei tihka paljud meist ise midagi teha – metslooma puhul ei tea ju kunagi, kuidas ta käitub ning pisiulukid on tavaliselt nii kiired ja kavalad, et nende tabamiseks on vaja oskajat abikätt, kirjutab Harju Elu.

Selliste juhtumitega tegelemiseks lõi Jõelähtme vallas elav Marko Olop umbes kuu aega tagasi ühemehefirma Jäägriabi OÜ. Tegelikult on ta metsloomade ja lindude põhjustatud probleemidega tegelenud juba aastaid, kuid lepingu sõlmimiseks Tallinna linnaga oli vaja juriidilist keha ja nii sai loodud firma. „Mul oli see mõte juba varem, nüüd lihtsalt sai see kiirkorras ära tehtud,“ ütleb Olop. „Varem tegelesin sellega nagu hobiga, aga siis vaatasin, et tööd on nii palju ja kulud nii suured.“

Siis saigi ta kokkuleppele Tallinna linnaga, et asub sealsete juhtumitega tegelema. Ta on ainuke teadaolev firma, kes tegeleb pealinnas metsloomadega. Samamoodi toimetab Olop ka Viimsi ja Jõelähtme vallas. Kui tuleb väljakutse mõnest teisest Harjumaa otsast, läheb ta ikkagi kohale – kutsuja peab lihtsalt arvestama, et kütusekulu tuleb kinni maksta.

Metsloomade aedadest minematoimetamine on ainult osa tema teenustest – samamoodi koristab mees maanteedelt allaaetud loomi ja linde ning tegeleb juba aastaid kobraste arvukuse vähendamisega ja kopratammide lammutamisega.

Loe edasi Harju Elust.