Miks peaksid lapsed jahindust õppima?

Miks peaksid lapsed jahindust õppima?

2889
Foto: erakogu
 title=


Rahvusvahelises jahinduslehes The Monocular jagab jahimees Adam Payne oma kogemusi, miks peaksid jahindust õppima lapsed.

Payne on maal elades ise alati looduslähedane olnud ning kalal ja küttimas käinud. Hiljuti aga avastas ta, et veel erilisem on seda kõike koos kolmeaastase tütrega teha.

Adam on koos oma tütrega käinud kalal ning faasaneid ja jäneseid küttimas. „Iga kord kui oma relva või õngeritva välja võtan, kuulen vaikset häält mulle ütlemas: „issi, kas ma võin ka kaasa tulla?““, selgitas Payne ja lisas, et see on parim põhjendus selleks, miks talle seda teha meeldib.

Jahimehe tütar armastab väga isaga jahil kaasas käia ning lapse entusiasm on pannud mehe taipama, et rohkem lapsi võiks jahipidamist õppida. „Jahipidamise juurde ei kuulu ainult metslooma hukkamine, see on sealjuures kõige väiksem osa“, ütles Payne ja lisas, et „see on eelkõige looduse mõistmine, selle kaitsmine ja teadmine kust sinu toidulaud tuleb“.

Payne tütar Evie teab seetõttu juba kus jänesed elavad ja miks jahimehed neid kütivad. Lisaks oskab kolmeaastane juba mitmete puude ja lindude liike eristada, tunneb ära rebase uru ja hirve aseme jms. „Ükskord sattus ta (Evie) eriti vaimustusse, kui metsas lamades hirve ootasime ja nahkhiired meie kohal lendama hakkasid“, selgitas jahimehest isa.

Ühtlasi selgitas Payne, et tema kolmeaastane tütar teab nüüd millal on põdra-, faasani jt metsloomade jahihooaeg. Samuti on talle selgeks tehtud asjaolu miks jahimehed metsloomi ei küti, kui neil on pojad. „Ta on alles kolmene ja teab jahindusest rohkem kui mõned täiskasvanud“, imestab Payne.

Allikas: The Monocular