Metssigade küttimismaht võib tänavu suureneda 7000 loomani

Metssigade küttimismaht võib tänavu suureneda 7000 loomani

1425
Foto: Adrian Korte/Flickr

Jahimeeste ja ulukiseire spetsialistide hinnangul on messigade arvukus oluliselt kasvanud ja tänavu peaks neid küttima umbes 7000 ehk kolmandiku võrra rohkem, kui kahel eelmisel aastal.

”Jahimeestele tähendab arvukuse suurenemine seda, et soovituslik küttimismaht riigi poolt tuleb sellel hooajal hinnanguliselt kolmandiku võrra suurem ehk suurusjärgus 7000 isendit,” ütles BNS-ile Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) tegevjuht Tõnis Korts.

“Vaatamata metsades jätkuvalt olevale sigade Aafrika katkule, kasvab metssigade arvukus,” ütles EJS-i president Margus Puust BNS-ile. “Metssigade kasvanud arvukust kinnitavad lisaks jahimeeste hinnangutele ka rohked rajakaamerate fotod, mis näitavad, et metssigadel on põrsaid eelmisest aastast rohkem.”

Eelmisel jahihooajal kütiti Eestis kokku 4820 metssiga ja üle-eelmisel 4761 metssiga.

EJS-i teatel on Eesti endiselt sigade Aafrika katku riik. Üksikuid antikeha positiivseid proove tuleb pidevalt, aga viimane viirus positiivne leid oli 2019. aasta veebruaris. EJS näeb ohuna, et katk võib naaseda naaberriikide kaudu, seega tuleb piiriäärsetel aladel tähelepanelik olla.