Jahimehed reguleerisid metssigade arvukust Paljassaarel (lisatud meediakajastusi)

Jahimehed reguleerisid metssigade arvukust Paljassaarel (lisatud meediakajastusi)

4384
Rein Sõitja (vasakul) jahti juhatamas. Foto: Andres Lillemäe

24.11.2015 toimus Tallinnas erakordne sündmus. Ligemale sada jahimeest kogunes metsseajahti. Juba pikemat aega olid metssead terroriseerinud ümbritsevaid eramajade ja asutuste omanikke. Kõik muruplatsid ja lillepeenrad on üles kaevatud.

Nagu eelnevalt ka kajastanud oleme, pöördus Tallinna keskkonnaamet Harju jahindusklubi poole, et jahimehed aitaks olukorda Paljassaare poolsaarel lahendada. 

Kuna Paljassaare on looduskaitseala, kus pesitseb palju erinevaid linnuliike ja kasvab haruldasi käpalisi, siis on metssead ohtlikud ka nendele. Kuna metsloomad on ettearvamatud eriti jooksuajal ja järglaste kasvatamisel, siis tuleb kindlasti arvestada ka Paljassaarel liikuvate puhkajatega, kes võivad metssigade rünnakute alla sattuda. Antud hetkel on jahimehed sotsiaalse tellimuse täitjad.

Päeva juhatas sisse ja jagas vajalikku informatsiooni Harju Jahindusklubi tegevjuht Rein Sõitja. Kuna tegemist on linnalähedase alga, siis kasutatakse sileraudseid jahirelvi. Kütiliinid jagati ära ja jaht võis alata. Tervitusi EJSi poolt viis tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe.

Jaht lõppes pärastlõunal ja kokku kütiti 22 metssiga. 

Loe ja vaata pilte DelfistÕhtulehest, Postimehest
Vaata TV3 uudist, Reporteri uudist, Pealinna uudist  

Tööpäeval selline hulk mehi välja saada, on hämmastav! Suur aitäh kõigile meestele, kes välja tulid, et linna metssigade probleemiga aidata!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Paljassaare jaht1

JAGA