Metsloomad tekitasid Räpina Aianduskoolis laste seas palju elevust

Metsloomad tekitasid Räpina Aianduskoolis laste seas palju elevust

3634
Lapsed olid väga elevil, kui nägid metslooma kasukat. Foto: Mart Jõks

Selle aasta hundikuul, täpsemalt 3. veebruaril, tutvustas jahimees ja Räpina Aianduskooli kauaaegne õpetaja Arvi Lepisk Räpina Ühisgümnaasiumi 1. klassile loomade käitumist ja eripära.

Põlva jahiseltsi juhatuse liikmel Arvil oli klassi toodud metslooma nahad, sarved ja koljud. Lapsed olid väga elevil, sest metslooma kasukat ei õnnestu isegi loomaaias paitada, rääkimata nende loomade metsas kohtamisest. Mõnigi tüdrukutirts silitas ilvese laigulist kasukat samasuguse õrnusega nagu enda kodukassi ja poisiklutid ei jõudnud ära imestada, kui iseäralikud olid kopra saba ja hambad. Oh üllatust – kopra hambad ei olnudki valged, vaid kogunisti oranžid! Kõige suurema üllatushüüde kutsus esile hetk, kui õpetaja Arvi avas kapi, et võtta sealt välja kitse lõualuu. 

Foto: Mart Jõks
Foto: Mart Jõks

Lisaks kasukate ja sarvede katsumisele said õpilased ka ise aktiivselt küsimusi esitada ning enda kokkupuutest loomadega jutustada. Üheskoos vaadati filmilõike metskitsedest ja koprast. Samuti kuulati erinevaid loomahääli. Kõlaritest kostev hirvemöire kõlas ühtaegu ootamatu, enneolematu ja võimsana.

Tunni lõpetuseks üllatas õpetaja Arvi lapsi enda koostatud küsimustega eelnevalt räägitu kohta, millele vastamisel sai proovile pandud laste mälu, tähelepanuvõime, kuulamis- ja lugemisoskus ning meeskonnatöö.

Räpina Ühisgümnaasiumi 1. klassi lapsed lahkusid peale loodusklassi külaskäiku Räpina Aianduskoolist kogemuse võrra rikkamana. Lastele meeldis teistmoodi loodusõpetuse tund, mõistagi oldi valmis jälle uuesti tulema. Ka Räpina Aianduskool on alati valmis võõrustama erialaklassides ja ühistel loodusretkedel loodushuvilisi õpilasi.