MEELDETULETUS: läheneb karu ja metskitse vaatlusandmete esitamise tähtaeg! 

MEELDETULETUS: läheneb karu ja metskitse vaatlusandmete esitamise tähtaeg! 

317
Pruunkaru ja metskits. Fotod: Flickr

Tuletame meelde, et selle nädala lõpuks (20. november) tuleb kõikidel jahipiirkondadel esitada Keskkonnaagentuurile karu ja metskitse vaatlusandmed ning samuti tuleb edastada ka kõikidelt 2022. jahiaastal kütitud karudelt kogutud bioproovid.

Arvutis täidetud või paberkandjalt skanneritud ankeedid võib edastada Keskkonnaagentuuri eluslooduseosakonna e-posti aadressile ulukiseire@envir.ee. Paberkandjal ankeedid võib edastada Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonnale aadressil Rõõmu tee 6, Tartu 50705.

Jahipiirkonnad, mis on nii metskitse- kui ka karuvaatlused jooksvalt Jahise infosüsteemi kandnud, ei ole vaja teha muud kui üle kontrollida, et kõik sisestatud karu- ja metskitsevaatlused on saanud kinnitatud staatuse. Õigeaegselt Jahisesse kantud ja kinnitatud staatuses olevad vaatlusandmeid ei ole vaja Keskkonnaagentuurile eraldi esitada, sest need edastab Eesti Jahimeeste Selts Keskkonnaagentuurile andmebaasi koondväljavõttena. Kui aga mingil põhjusel kantakse vaatlusandmed Jahise infosüsteemi hilinemisega, pärast vaatluskaardi esitamise tähtaja möödumist, siis tuleks Keskkonnaagentuurile sellest eraldi e-kirjaga teada anda ja kirjale võiks lisada Jahise keskkonnas genereeritud väljavõtte.

Täname kõiki jahimehi, kes on 2022. jahiaastal karu ja metskitse vaatlusandmed ning kütitud karude bioproovid juba Keskkonnaagentuurile esitanud!