Maltal algas linnujahihooaeg hoolimata koroonaviiruse piirangutest

Maltal algas linnujahihooaeg hoolimata koroonaviiruse piirangutest

771
Vutijaht. Foto: Torrey Wiley/Flickr

Linnukaitsegrupid on nördinud, et kevadine linnujahihooaeg avatakse Maltal hoolimata kooronaviiruse tõttu kehtestatud piirangutest. Jahimehed aga peavad kinni valitsuse kehtestatud reeglitest.

Malta on saarelise olustiku tõttu Vahemerd ületavatele rändlindudele vahepeatumispaigaks.

Linnukaitsegrupp Birdlife Malta saatis Euronewsile pildid röövlindudest, keda on illegaalselt tulistatud kevadise jahihooaja jooksul.

”Jahipidamise ja püünisjahi puhul on valitsus olnud liialt paindlik,” ütles Euronewsile Mark Sultana, Birdlife Malta grupi tegevjuht. ”Uskumatu on, kuidas valitsus oli ja on täna selgrootu,” lisas ta.

Malta lubab jahimeestel pidada kevadist vutijahti hoolimata riigis kehtestatud karantiini reeglitest. Malta valitsus selgitas aga, et kuna jahti peetakse väljas üksi, siis tohib seda teha, kuid jahimehed, kes on üle 65-aastased, ei saa jahile minna ning peavad karantiinis olema.

2015. aastal hääletasid Malta elanikud napi enamusega kevadise jahipidamise poolt hoolimata ohust rändlindudele.

Jahimehed rõhutavad aga, et nad järgivad valitsuse kehtestatud reegleid. ”Kevadine linnujaht toimub Maltal vastavalt rangetele kriteeriumitele, mis on kirjas Euroopa Liidu linnudirektiivis ning siseriiklikes seadustes,” ütles Euroopa katusorganisatsiooni FACE tegevjuht David Scallan.