Mälestame: Arvo Kuslap.

Mälestame: Arvo Kuslap.

1654
 title=


IN MEMORIAM

     Arvo Kuslap

06.05.1960-30.08.2019

Raske haiguse läbi lahkus igavikulisele teele Läänemaa suurima jahikollektiivi, Haapsalu Jahiseltsi juhatuse esimees.

Keskkooli lõpetas Arvo Jõgeval, millele järgnesid õpingud Eesti Põllumajanduse Akadeemias. Romantiline tutvus Haapsalu neiuga tõi ta elama ja töötama Läänemaale, algul Külvaja kolhoosi peaenergeetikuna ja hilisemalt Läänemaa Elektrivõrku.

Jahindusse süvenes Arvo juba noorukina, tänu sugulastele, nii et Läänemaale jõudes oli tal juba jahipilet taskus. Arvo oli kõva spordimees, pika kasvu tõttu oodatud mees pallimängudes. Kõige suurem hobi ja kirg oli tal ikkagi  jahindus ning selle kõrval ka jahilaskmine, milles ta oli kõva tegija. Ka haigust trotsides ei jätnud ta vabariiklikke võistlusi vahele, vaid noppis  medaleid nüüd juba veteranide klassis.

Jahindust asus ta juhtima hea sõbra, legendaarse jahipealiku Heiner Lehise jälgedes, hea ulukipopulatsiooni tõttu isegi pikema sammuga.

Ei ole kerge töö enam kui saja liikmelist jahiseltsi juhtida, arvamusi on ühest äärmusest teiseni. Selleks on vaja isikuomadusi, milliseid paljudel napib aga Arvol need olid. Sirge seljaga põhimõtteline mees, heatahtlik ja demokraatlik, samas järjekindel ning nõudlik. Raske haiguse süvenemisel oli ta mureks, mis saab jahindusest edasi. Mõistetamatu, miks suurkiskjate arvukust paisutatakse ja teistele ulukitele määratakse räiged ja ulukipopulatsioonile ohtlikult suured küttimislimiidid. 

Arvo Kuslap on teispoolsuses, kuid omad mõtted on ta meile jätnud, kanname neid edasi tänutundega.

Läänemaa Jahindusklubi

 
JAGA