Mägraõhtu Rahvusraamatukogus

Mägraõhtu Rahvusraamatukogus

2173
Mäger. Foto: Pixabay.com

Esmaspäeval, 11. jaanuaril kell 18 toimub aasta looma – mägra õhtu Rahvusraamatukogus. EJSi esindajana osaleb tegevjuht Tõnis Korts ka sellel aastal aasta looma töörühmas. 

Aasta 2016 loomaks on mäger, terioloogide seltsi vapiloom. Eesti Looduskaitse Seltsi ja teiste loodusega seotud vabaühenduste ühiselt valitud aasta looma tutvustatakse 2016. aasta jooksul põhjalikumalt, mägra “kõneisikuteks” on zooloog Tiit Hunt ja metsamees Vahur Sepp.

Mati Kaalu arvates võiks ta ka rahvusloomaks sobida. Kes meist ei teaks kõnekäändu “Ära mängi mäkra” või Peeter Volkonski ema Helvi Jürissoni luuletust “Mägra maja”, mida Johnny Cashi viisil on laulnud Joel Steinfeldt,” lisas Eesti Looduskaitse Seltsi esimees Jaan Riis.

Aasta looma tutvustavad esmaspäeval kell 18 algaval loodusõhtul folklorist Marju Kõivupuu, filmimees Remek Meel, loomateadlased Peep Männil ja Tiit Hunt. Saame teada, mis on plaanis RMK mägrakaameral ja Looduskalendril. Mägra-aasta ettevõtmistest räägivad veel Lennart Lennuk Eesti loodusmuuseumist, loodusajakirjanik Helen Arusoo ning Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts.

Zoosemiootilise mõttelennu teeb kirjanik Valdur Mikita, laulab Jaan Sööt.

Kui kohale tulla ei saa, võib vaadata otseülekannet (algab esmaspäeval kell 18) www.looduseomnibuss.ee/otse.

Lisainfo:
Jaan Riis
Tel. 5647 6297
www.looduseomnibuss.ee

JAGA