Maaeluminister tunnustas teenetemärgiga EJS-i presidenti

Maaeluminister tunnustas teenetemärgiga EJS-i presidenti

1093
Margus Puust. Foto: Tanel Murd
 title=


Maaeluminister Tarmo Tamm tunnustas 2. novembril Maaeluministeeriumi 100. aastapäevale pühendanud üritusel EJSi presidenti Margus Puusti hõbedase teenetemärgiga.

Margus Puusti tunnustati organisatsiooni juhina seoses sigade Aafrika katku (SAK) vastu võitlemisega. Eesti Jahimeeste Selts osales riikliku tauditõrje komisjoni istungitel ja kriisiplaani väljatöötamisel juba enne taudi Eestisse saabumist. Margus Puust võttis jahimeeste juhina avaliku vastutuse SAKi vastu võitlemise protsessis. Taudi alguses korraldas EJS ka koostöös Maaülikooliga SAKi konverentsi, kus Puust ütles välja, et jahimehed võtavad selles võitlemise protsessis vastutuse ja on riigile partneriteks. See oli tollal risk, aga Puust suutis meeskonna koondada, motiveerida ja jahimehed asusid riigiga väga tihedat koostööd tegema. Kohtuti ka seakasvatajatega ja anti lubadus küttida sigala ümbrusi, kui selleks tekib vajadus. Koostöös maaeluministeeriumiga korraldati igal aastal hulgaliselt infopäevi Eestis ja koostati infomaterjale.

Tänaseks on saavutatud olukord, kus SAKi vastases võitluses on rollid paigas, lepingu töötavad ja jahimehed on täitnud igal aastal riigi ees metsigade küttimise, proovivõtmise, utiliseerimise, bioohutuse jne kohustused. EJSi töötajad on käinud SAKi vastu võitlemise kogemusi jagamas Euroopas ja täna tuuakse Eesti näidet Euroopa Liidus riigi ja jahimeeste koostööst eduloona esile.

Põllumajanduse ja maaelu edendajatele anti üle 62 hõbedast ja 12 kuldset ministeeriumi teenetemärki.

„Toetudes oma väärikale minevikule, tuleb meil täna vaadata eeskätt tulevikku. Milliseks kujuneb meie tulevik, on alles lahtine; see on meie endi teha,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Usun, et meie kõigi südames on armastus Eesti vastu ning oma rahvast toitva Eesti põllumajanduse vastu. Kõrge kvaliteediga, puhas ja maitsev Eesti toit on suur rikkus! Aitäh teile, head põllumehed, toidutootjad ning maaelu edendajad, kes te aitate seda rikkust meie lauale tuua! “

Maaeluministeeriumi teenetemärgid antakse üle kahes kategoorias: kuldne ja hõbedane. Kuldne teenetemärk antakse silmapaistvate teenete eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel. Hõbedane teenetemärk antakse eduka tegutsemise eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel.

Vaata kõiki teenetemärgisaajaid siit.