Lumi soosib hundijahti

Lumi soosib hundijahti

604
Foto: Flickr
 title=


Lõpuks mahasadanud lumi soosib hundijahti. „Lumi on meie jäljeraamat,” ütleb Eesti Jahimeeste Seltsi juht Tõnis Korts Maaelule ja seletab, et lume pealt on näha, kus hundid liiguvad, kui suur on kari ja kes sinna kuuluvad. Lumi aitab ­tagada, et just inimestele probleeme tekitanud isendid eemaldataks loodusest.

Hundijahi kohta lähemalt uurimiseks helistan Järvamaa kogenud ­jahimehele Igor Hominile, keda kolleegid kiidavad väga hea hunditundjana. Mees vastab telefonile sosistades ja ütleb, et on just metsas hundiluurel. Öösel sadas maha värske lumi ja seda soodsat olukorda ei saa lasta raisku minna.

Homin räägib, et hunt liigub väga palju ringi, ja kes on proovinud kokku panna paljude osadega puslet, siis huntide väljapeilimine on midagi samasugust. Kui on rohkelt sarnaseid pusletükke, võid jõuda peaaegu lõpuni ja avastada, et keskel on üks tükk valesti ja kõik ongi tuksis. Sa oled lugenud kogu jäljeahelikku valesti. „Mul ongi just praegu nii, ei saagi aru, kas tegu on ilvese või hundi jäljega. Lumi on kõrge­, kohev ja langeb jälje sisse tagasi, nii ma praegu mõistatangi, kummaga tegu. Tundub, et ikka hundiga,” jutustab jahimees.

Loe lähemalt Maaelust.