Loodusõhtul kohtusid kaks aasta looma

Loodusõhtul kohtusid kaks aasta looma

2708

Neljapäeval, 14. jaanuaril kell 18.00 kohtusid Loodusmuuseumi Öökulli akadeemias kaks aasta looma. 2015. aasta loomale pühendatud näitusel „Metsanotsu – tõeline siga“ saadi tuttavaks 2016. aasta looma mägraga. Aasta looma äratundmine fotolt ei valmista ilmselt suuri raskusi tema ainuomaste tunnuste poolest –  valged triibud üle koonu, jässakas keha jms. Kuid konkreetsemalt tema elu-olu kohta käivatele küsimustele vastates jääb suur osa inimesi ilmselt hätta.

Mägra aasta tegemistest ja mägrast endast rääkis neljapäevasel loodusõhtul zooloog Tiit Hunt. Tiit näitas fotoseeriat sellest, mida mäger toiduks tarvitab ja see menüü on tõesti rikkalik. Samuti kommenteeris ta mägrakaamera võtetest tehtud lühifilmi, kus oli salvestatud ka mäkrade paaritus. Kokkutulnutel oli ettekandjale hulgaliselt küsimusi ja nendele saadi pädevad vastused.

Mägra aastal löövad aktiivselt kaasa ka jahimehed, sest mäger on olnud läbi aegade hinnatud jahiuluk. Öökulli akadeemias esines teise ettekandjana Eesti Jahimeeste Seltsist tegevjuht Tõnis Korts. Jahindusbioloog rääkis mägrast kui jahiloomast läbi aegade. Eestis on järjepidevad küttimisandmed olemas 1955. aastast, mil neid kütiti 88. Enim kütiti mäkrasid eelmise sajandi kuuekümnendatel. Tippaastaks oli 1968, mil kütiti 1020 mäkra. Viimastel aastatel on kütitud igal aastal suurusjärgus ca 200 (2014/15 jahiaastal 186) looma, kõige enam neist Saaremaalt.

JAGA