Looduse Aasta Foto ootab pilte!

Looduse Aasta Foto ootab pilte!

1921
Aasta loodusfoto 2018. Foto: Mikk Matsi

Looduse Aasta Foto 2019 piltide vastuvõtt kestab 5. juunini, looduskaitsekuu lõpuni.

Võistlus toimub tänavu 19. korda ning traditsioonilisel viisil. Ootame pilte üldarvestuses kaheksas kategoorias, noorte ja laste arvestuses kolmes kategoorias. Samuti hinnatakse omaette kategoorias liikuvaid pilte. Kuna tänavu on eesti keele aasta, siis ootame iga foto juurde autorilt ka pildile väärtust lisavat lugu ilusas eesti keeles pikkusega kuni 500 tähemärki.

Žüriid juhib Eesti loodusfilmi ja loodusfoto Grand Old Man Rein Maran, kes on seda vastutusrikast tööd teinud ka kõigil varasematel aastatel.

Kokku jagatakse 15 „Tantsivat hunti“ ning selgitatakse välja Aasta Loodusfotograaf, kes pälvib „Suure hundi“ auhinna. Auhinnafond kokku on tänavu 8000 eurot, mille panevad välja fotovõistluse toetajad.

Pilte kogume kevadel, hindame aga suvel ning auhinnagala toimub ja fotonäitused avame oktoobris. Selleks ajaks on valmis ka uus Loodusfoto Aastaraamat 2019.

Võistluse ajakava ja reeglid ning piltide üleslaadimise koha koos juhenditega leiab aadressilt laf.looduseomnibuss.ee. Kokku võib iga autor esitada kuni 20 fotot ja kuni kolm videot.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 5. juuni 2019. Ootame võistlusel kaasa lööma nii harrastajaid kui professionaale, nii lapsi, noori kui täiskasvanud loodusfotograafe. Oodatud on igaüks!