Linnalindude vaatlus toimub taas

Linnalindude vaatlus toimub taas

2073
Foto: Elvis Kõll/Flickr

Sel pühapäeval, 26. märtsil toimub traditsiooniline linnade linnuvaatlus.

Linnade linnuvaatluse stardipauk antakse juba kell 5 hommikul. Varasest kellaajast ei tasu end siiski lasta heidutada, sest arvesse lähevad kõik linnuvaatlused, mis on linnades tehtud kuni kell 13.

Linnades leiduvale linnurikkusele ja alanud rändlindude saabumisele tähelepanu juhtiv üritus on oma kandepinda järjekindlalt laiendanud. Möödunud aastal laekusid vaatlustulemused juba 24 Eestimaa linnast, kus vaadeldi 118 linnuliiki.

Tänavune kevad on taaskord varasemapoolne ja seetõttu võib kindlasti linnade linnuvaatluspäeva raames märgata ka mitmeid meile saabunud rändlinde. Üritusest osavõtmiseks ei pea linnuretkel viibima kogu aja ning tundma ei pea kaugeltki kõiki meil esinevaid linnuliike. Peamine on vaid see, et leitakse kasvõi tunnike aega linnades olevat linnurikkust ja saabuvaid rändlinde vaadelda.

Oluline on muidugi ka see, et kirja pannakse vaid üksnes need linnuliigid, kelle äratundmises täiesti kindlad oldi. Inimesed, kellel on pildistamisvõimalus ja kasutavad sotsiaalmeediat, võivad määrangu osas abi saamiseks postitada foto EOÜ Facebooki gruppi.

Pühapäeva õhtuks koostatakse kokkuvõtted ja selgitatakse välja järjekordne kõige pikema liigiloendiga Eestimaa linn.

Linnade linnuvaatlus 2017 osalemise reeglid on:

Vaatluse aeg: 5.00-13.00
Vaatluspaik: enda poolt vabalt valitud Eesti linn

  1. Osalemiseks tuleb moodustada 2-5 liikmeline võistkond. Liik läheb kirja, kui seda näeb või kuuleb üle 50% võistkonna liikmetest (2-st 2, 3-st 2, 4-st 3 jne)
  2. Linnade linnuvaatlusel võib osaleda nii ökoretkena (jalgsi, jalgrattaga) kui mootorsõidukit kasutades.
  3. Arvesse lähevad üksnes need linnuliigid, keda nähti linna administratiivpiiridest lahkumata. NB! Kirja pandud linnud ise võivad olla linnast väljas.
  4. Elektrooniliste peibutusvahendite kasutamine on keelatud. Isetehtud häälitsused (nt. vilistamine) on lubatud.

Linnade linnuvaatluspäeva tulemused tuleb edastada juba pühapäeva, 26. märtsi pärastlõunaks, hiljemalt kell 16.00.

Tulemused tuleb edastada e-postiga aadressil tarvo.valker@eoy.ee. Tulemustes tuleb ära märkida osalejate nimed, vaatlusalaks olnud linna nimi ning vastavalt ülal toodud reeglitele vaadeldud linnuliikide loend. Samuti palume ära märkida, kas linnuvaatlus toimus ökoretkena või kasutati võistluse käigus ka mootorsõidukit.