Liikvele läinud karud pole Pärnumaal pahandust teinud

Liikvele läinud karud pole Pärnumaal pahandust teinud

2605

Eesti jahimeeste seltsi andmetel on mitmel pool märgatud talveunest virgunud ja näljaseid karusid, kes on toiduotsingul sattunud inimeste lähedusse. Pärnumaa mesikäpad pole ninaesise muretsemisel paha peale läinud.

Pärnumaa jahimeeste liidu tegevjuhi Eero Nõmme selgitas Pärnu Postimehele, et Pärnumaa 22 jahipiirkonnast pole kuulda olnud, et karud oleks pahandust teinud. “Karud on kevaditi mesipuid rüüstanud,” lisas ta.

Keskkonnaameti jahinduse spetsialist Aleksander Siimenson kinnitas, et mesinikelt pole tänavu ühtegi teadet rüüstatud tarude kohta tulnud.

Nõmm märkis, et isakarusid on nähtud Pärnumaal metssigade söödaplatsidel juba märtsi alguses, samuti olevat liikvel poegadega emakarud.

Nõmme jutu järgi elutseb Pärnumaal kõige rohkem karusid Vändra, Surju ja Kilingi-Nõmme kandis. Tänavusi loendusandmeid pole veel kokku löödud, Nõmme sõnade kohaselt on siinkandis karusid paar-kolmkümmend. “Küttimislube on viimastel aastatel antud kolm–neli,” lisas ta.

Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialisti Tõnu Talvi teatel võivad talveunest ärganud ja ringi liikuvad karud kahjustada mesitarusid ja murda kariloomi.

“Kuna karu on väga hea haistmisega, järjekindel ja tugev loom, võivad nad kord avastatud mesilaid mitu korda rünnata ja kahjustused võivad kujuneda väga suureks. Karu iseloomustab eesti vanasõnagi: üheksa mehe ramm, ühe mehe mõistus,” märkis Talvi.

Loe lähemalt Pärnu Postimehest.