Liikmesorganisatsioonide juhtide talvine nõupidamine

Liikmesorganisatsioonide juhtide talvine nõupidamine

987
Foto: EJS

8. veebruaril toimus veebipõhiselt EJS-i liikmesorganisatsiooni juhtide nõupidamine, kus arutati organisatsioonile olulisi teemasid.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul osales nõupidamisel tavapärasest kolmandik rohkem osalejaid. „Veebinõupidamine annab võimaluse osalemiseks laiemale auditooriumile. Me ootame nõupidamisele kõiki juhte jahipiirkonna tasandil, sest valdav osa jagatavat infot on sinna suunatud. Seega on oodatud ka maakonnaorganisatsioonide liikmete juhid ja hea meel oli näha, et osalejaid oli rohkesti,“ ütles Korts.

Peale sissejuhatust sai sõna EJS-i president Margus Puust, kes rääkis kasutusõiguse lepingute (KÕL) pikendamise hetkeseisust. Ta kutsus kõiki ülesse aktiivselt pikendamisega tegelema, sest aeg surub peale. Samuti kõneles Puust SAK-ist, põdrast ja öösihikutest.

KÕL-i lepingute pikendamisest Keskkonnaameti pilgu läbi rääkis Aimar Rakko. Ka tema kutsus ülesse jahipiirkondi aktiivsusele. Ta vastas ka esitatud küsimustele.

Põdrajahihooajast tegi kokkuvõte juhatuse liige Priit Vahtramäe. Tema sõnul on üha rohkem neid seltse, kellel jäid küttimismahud täitmata. Tema sõnum oli, et põdra arvukuse reguleerimisega peab ettevaatlik olema, muidu võib populatsioonile liiga teha. Ta kutsus ülesse ka rohkem ise tegutsema ja aru saama, mis põdraga seltsi tasandil toimub. Samuti on mõistlik maakonna jahindusnõukogu tasandil kokku leppida mitte kindlad arvud, vaid vahemik, mis annab võimaluse olla paindlik küttimismahtude täitmisel.

EJS-i IT arendustest tegi ülevaate projektijuht Karri Urban. Ta tutvustas mida sai tehtud eelmisel aastal ja missugused on plaanid selleks aastaks. Ta selgitas ka juhatuse IT töögrupi poolt koostatud selle aasta prioriteete.

Ruutloenduse läbiviimisest kõneles Rauno Veeroja KAUR-ist. Talv on lumine ja see annab võimaluse ruutloendust läbi viia. See on mõistlik peale lumesadu kahe-kolme päeva pärast. Ta tuletas ka meelde, et ruutloendusega ei loeta kokku loomi vaid jälgi. Neid andmeid kasutatakse aastate võrdluses, et hinnata populatsiooni arvukuse dünaamikat.

Koosolek lindistati ja kui keegi liikmetest soovib seda järele vaadata, siis andke märku ejs@ejs.ee.