Lembitu Jahiselts lõpetas ühisjahiga jahiaasta

Lembitu Jahiselts lõpetas ühisjahiga jahiaasta

2454
Fotod: Jaanus Põldmaa

29. veebruaril kogunesid Viljandimaa Jahimeeste Liidu Lembitu jahiseltsi jahimehed oma jahimaja juurde, et ühisjahiga lõpetada jahiaasta.

Lembitu JS esimees Priit Vahtramäe rääkis instrueerimisel, milliseid loomi küttida ja palus olla kütiliinis ettevaatlik ja arvestada jahiohutusega. Tänu lume olemasolule oli tehtud hommikune luure ja metssigade asukoht teada.

Otsustati teha Juurika aju. Koeri osales jahil kokku 5.

Lembitu jahiseltsis on arvel 27 meest ja enamus nendest osales ka jahil. Seltsi poolt kasutatakse 10 020 ha suurust jahipiirkonda. Lõppenud jahiaasta 2019/20 metssigade küttimismaht oli kokku 15 ja eelnevalt oli kütitud 12 metssiga. Seega vähemalt 3 looma oli vaja küttida. Kuna luure näitas, et loomi oli, siis väljastati 7 jahiluba. Jaht oli edukas, koerad tegid tublit tööd ning mehed olid hea käega. Kütiti 7 looma, nendest 6 põrsast ja üks kesik.

Jahi lõppedes austati kütitud ulukeid. Jahikoera aasta puhul loodi seltsis uus traditsioon. Koos kütitud ulukitega ja küttidega olid austamisel eranditult ka kõik jahikoerad. Jahijuhataja Priit Vahtramäe tänas jahikoeri käppa pidi ja kinkis tänutäheks igale koerale sümboolse viineri. Jahikoerte juhid said igaüks jahijuhataja tänu ja tugeva käepigistuse.

Jahiaasta lõputseremoonial ütles EJSi poolt tänusõnad tegevjuht Tõnis Korts, kes tänas seltsi küllakutse eest ja avaldas tunnustust eeskujuliku jahikorralduse eest. Tegevjuht tunnustas Lembitu jahimehi ka korrektse ulukihoolde ja jahimajanduse korraldamise eest. Lembitu seltsilt on, mida teistel õppida.