Leiti silmuses hukkunud metssiga

Leiti silmuses hukkunud metssiga

3071Septembri algus tõi võikaid uudiseid Harjumaalt, kust leiti terassilmuses piinarikkalt hukkunud emis. Silmustega püüdmine on eriti karm seaduserikkumine ja ei kuulu mitte kuidagi kaasaegsesse ühiskonda.

Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust selgitas, et keelatud püügivahend põhjustab sinna kinni jäänud loomale piina ja on ohtlik ka  inimesele, kes metsas liigub.

„Isegi katku ajal ei tohi metssigade püüdmiseks kasutada julmi vahendeid,“ lisas Puust ning avaldas lootust, et võitlus sigade Aafrika katkuga jäetakse professionaalidele, kes teevad seda seadustes lubatud  tingimustel ja vahenditega.

Varemalt on silmustega püüki ette tulnud Ida-Virumaal, nüüd pandi silmused üles ka Harjumaal. On väga ohtlik, kui ühiskonnale antakse märku, et metssiga on justkui lindprii ja teda võibki 
igasuguste vahenditega „drastiliselt“ hävitada, siis ka ühiskond reageerib vastavalt.

Sellega peab alati arvestama ja olema väga tähelepanelik, kuidas mingit sõnumit ühiskonnale edastada. Aastaid on jahimehed ja keskkonnainspektorid näinud vaeva, et selliste pahedega võidelda ja saavutatud on ka suurt edu.  Kas nüüd mängime SAKi kampaania tuules kõik 
seni saavutatu maha? Seda ei tahaks mitte kuidagi.

Eesti Jahimeeste Selts mõistab sellise teo üheselt hukka ja palub Keskkonnainspektsioonil leida süüdlased ja neid kõige karmimalt  karistada. Jahimeeste poolt on vajalik informatsioon inspektoritele antud.

Tahaks väga loota, et igasuguste jahieetika ja moraaliga vastuolus  olevate sõnumite levitamine lõpeb ja me suudame asuda konstruktiivsele võitlusele sigade Aafrika katkuga. Palume kõigil jahimeestel silmad lahti hoida ja millegi taolise märkamisel anda kohe informatsiooni.

Lisainfo: 
Tõnis Korts
EJSi tegevjuht
tonis.korts@ejs.ee
6025973

siga9
JAGA