Leedus ründas hunt inimest

Leedus ründas hunt inimest

3596
Foto: Flickr

Septembri lõpus ründasid Leedus hundid kahte inimest. Leedukad on mures nii enda kui lemmikloomade ohutuse pärast.

Leedu jahimeeste sõnul on hundid muutunud aina julgemaks ning neil puudub pelgus inimeste ees. Kaunase maakonna Kėdainiai jahimeeste seltsi esimehe Lenius Stanevičius sõnul elab piirkonnas umbes 50 hunti. Sellise väikse ala kohta on hundiarvukus suur. Hundijahihooaeg algab Leedus 15. oktoobril ning küttimismahuks määrati 60 isendit, kirjutab Ru.delfi.lt.

Stanevičius ütles, et on kuulnud kahest hundirünnakust. „Bargai külas ründasid hundid naist ja Vaidatonyai külas last,” selgitas ta ja lisas, et hundid on piirkonnas väga aktiivsed, kuna jahimehed leiavad sageli huntide murtud metskitsi ja hirvi.

„Olen jahimees alates 1980. aastast ning ka varem hunte siin näinud, kuid sellistest julgetest huntidest kuulen esimest korda. Olen viimasel ajal jahil hunte kolmel korral näinud, ent nad ei reageeri isegi valgussignaalidele. Huntide arvukus on piirkonnas aina suurenev ning neil on kadunud inimpelglikus,” kommenteeris Stanevičius.

20. septembril esitasid jahimehed keskkonnaministeeriumile taotluse, et hundijaht algaks senisest varem. Seni pole veel vastust laekunud.

Põhja-Leedu Radviliškise linna riigimetsa majandamise keskuse juhataja ütles, et seni pole teateid huntidega kokkupuudetest tulnud ning ta kahtleb, et terve hunt inimest ründaks. „Ma ei taha uskuda, et hundid võiksid inimesi rünnata, nad on selleks liiga ettevaatlikud. Võib-olla oli tegu hoopis hundi ja koera ristandiga,” kommenteeris juhataja.

Kėdainiai linnavalitsusele on laekunud üha enam teateid kariloomade rünnakutest ja esimest korda teatati ka rünnakust inimese vastu. Sel aastal on olnud 28 intsidenti, kus hunt on murdnud kariloomi. Täiesti kindlalt ei saa väita, et inimest ründas hunt, kuid on laekunud tõendeid, et see polnud koer.