Leedu messi avapäev (lisatud messil tehtud video)

Leedu messi avapäev (lisatud messil tehtud video)

2264

Täna kell 10 hommikul avati Kaunases metsa-, jahi- ja kalanduse mess “Spendrimu ratas 2016”.

Lindi lõikamise avatseremoonia toimus pidulikult punasel vaibal. Laval pikas rivis seisid ministeeriumite, Leedu seimi esindaja, ülikooli rektor ja professorid – nii palju otsetõlkes leedu keelest. Kõige taustal soliidne Mariopolise jahipasuna orkester. Hiljem toimus Leedu jahisignaalide demonstratsioonesinemine ja lühike meeleolukas kontsert, jagati diplomeid, kas selle või eelmise perioodi tegemiste eest.

Jahipasuna puhujatega saime hiljem ka rääkida. Leedus on 3 professionaalsemat jahipasuna ansamblit, koosseisus 6-16 meest. Messil kuulsime hiljem veel Vilniuse pasunapuhujate esinemist. Pasunamehed on kuulnud meie kokkutulekust ning tundsid huvi, kuidas seal osaleda.

EJS ja ENKS boksi külastas palju inimesi, osadele tuli seletada, et naiskütid ei meelita mehi metsaservas jahile, vaid käivad ise jahil ja kütivad ka reaalselt. Selle tõestuseks olid meil pildid ja ekraanil jooksev slaidshow naisküttide tegevusest. Palju oli ka tõsiseid huvilisi, sh kohalikke jahimehi, kes kui ühest suust rääkisid, et Leedumaa väga väheste naisjahimeeste tegevus olulist tähelepanu ei pälvi. Naisjahimeeste organisatsiooni neil ei ole.

Jälgisime ka õues toimunud koerte-klubi esitlust. See oli väga meeleolukas – vaatamata hallile ja vihmasele ilmale. Meie labrador Lagrits pälvis tähelepanu terve pika päeva: kui Anneli tema oskusi boksi ees demonstreeris või ta lihtsalt oma pesas pikutas.

14593249_10153838908010811_2119908472_n

Messil tehtud video (alates 06.21), kus Eesti jahindusest räägib Triin Roostfeldt: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/153840/gimtoji_zeme#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=1559000

JAGA