Leedu jahimehed korraldasid meeleavalduse

Leedu jahimehed korraldasid meeleavalduse

1151
Foto: Ramute Juknyte/Facebook

Leedu jahimehed kogunesid koos koertega reedel, 22. mail Keskkonnaministeeriumi ette, et avaldada meelt selle üle, kuidas jahipidamise reeglid peaks muutuma.

Ühisel meelel oldi selles, jaht peaks olema eetiline ning samuti väärtustati vibujahti. Jahimeestele valmistas pahameelt senine jahiseaduse menetlus ning vibujahi lubamise tühistamine, kirjutab 15min.lt.

“Jahinduse osas levib eksiarvamusi. Jahindusel on oluline roll uluki populatsiooni reguleerimisel, et need ei kahjustaks ohustatud looma-, taime- ja linnuliike. See on funktsioon, mille riik on meile usaldanud ja mille eest me maksame,” selgitas meeleavalduse üks korraldajaid Ramuté Juknytė

Hiljuti tõdesid jahimehed, et avalik suhtumine on seni pigem negatiivne.  “Me ei tunne seda oma sõpruskonnast, kuid meedia poolt viimasel ajal kujunenud suhtumine on tõesti väga negatiivne. Ja see ühiskonna lõhe on kummaline,” kommenteeris Juknytė.

Tema sõnul võttis meeleavaldusest osa kuni 100 leedu jahimeest.

Mai alguses uuendas leedu keskkonnaministes Kestutis Mažeika jahiseadust. Üldsuse rahulolematuse tõttu eemaldas minister sealt klausli, mis lubas vibujahti alates 2022. aastast. Jahiseadus kooskõlastatakse 29. mail.